Kutusundan yeni çıkan PSU'dan koku geliyor

AlpErbas

Decapat
Yeni güç kaynağı aldım Corsair RM750 hiç çalıştırmadım. Kutuyu açtığımda güç kaynağından yanıkımsı bir koku gelmesi normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel koku alma yeteneklerimiz yok maalesef. PSU'nun etrafında fiziksel çizik, ezikler var mı diye kontrol edin. Eğer varsa kullanılmış mal olabilir.

Özel koku alma yeteneklerimiz yok maalesef. PSU'nun etrafında fiziksel çizik, ezikler var mı diye kontrol edin. Eğer varsa kullanılmış mal olabilir.
Herhangi bir hasar yok. Sanırım bu güç kaynağının içindeki devrelerin kokusu gibi birşey ben yanlış anlamış olabilirim :)
Hocam nerden aldınız 2. el mi?
Hayır 0

Şu anda bütün parçalar yok tek tek topluyorum şu an anlamamın bir yolu var mı acaba

Evet yaklaştığımda kokuyor
Hocam yolunu bilmiyorum açıkçası başka bir sistemde test edebilirsiniz. Yanık kokusu olarak tam olarak ne kast ediyorsunuz bilmiyorum ama önemli bir şey değil tahminim. Genellikle kalite kokuyor onlar. Kasamı aldığımda o keskin plastik kokusu kadar güzel bir koku yoktu.

Hocam yolunu bilmiyorum açıkçası başka bir sistemde test edebilirsiniz. Yanık kokusu olarak tam olarak ne kast ediyorsunuz bilmiyorum ama önemli bir şey değil tahminim. Genellikle kalite kokuyor onlar. Kasamı aldığımda o keskin plastik kokusu kadar güzel bir koku yoktu.
Onun gibi birşey. Ben galiba ilk defa güç kaynağı aldığım için değişik geldim :)
Onun gibi birşey. Ben galiba ilk defa güç kaynağı aldığım için değişik geldim :)
Geldi*

Hocam benim aldığım 650W MWE'di Cooler Master'dan. Ben daha çok metalik ve plastik tarzı kokular alıyordum. Poşetle ve içindeki parçaların kokusundan büyük ihtimal öyle bir koku gelmiştir.

Geri
Yukarı