Çözüldü Kuveyt Türk kartında temassız özelliği ilk denemede çalışmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TALİANT

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Dün Kuveyt Türk'ün ATM kartını aldım. Bugün de temassız özelliği denemek için markete girdim. Çalışmadı, sonra kasiyer normal çekti, 10 saniye bekletti ama oldu. Neden ilk başta temasız özelliği çalışmadı?

Çözüm
Dün Kuveyt Türk'ün ATM kartını aldım. Bugün de temassız özelliği denemek için markete girdim. Çalışmadı, sonra kasiyer normal çekti, 10 saniye bekletti ama oldu. Neden ilk başta temasız özelliği çalışmadı?
Yeni alınan kartlar ilk alışverişte şifreli olarak kullanılır. Sonrasında temassız özelliği aktif olur.
Temassız özelliği için ilk şifre ile giriş yapman gerek. Emin değilim ama bence güvenlik için.

Yeni alınan kartlar ilk alışverişte şifreli olarak kullanılır. Sonrasında temassız özelliği aktif olur.

Çözüm
Bildiğim kadarıyla Kuveyt Türk'ün banka kartında (Sağlam Nakit) temassız özelliği yok. Kredi kartı olan Sağlam Kart ile karışmış olmasın?

Geri
Yukarı