Kuveyt Türk yatırım için nasıl?

Makaleler
2
Yer
İzmir
Kuveyt Türk yatırım için nasıl? Şu an Enpara kullanıyorum ve memnunum biliyorsunuz EFT, havale gibi şeylerden para almıyor. Başvuru nereden alınıyor? Kart banka kartı olarak mı geçiyor? Altın alım-satım için nasıl? Nasıl yapılıyor?

@BilgisayarKurdu Sizin bilginiz var sanırım.

@BilgisayarKurdu altın için kullanıyor. İyidir diye düşünmüştüm. Ama şubeye gidip bir Kuveyt Türk hesabına 6200 lira para göndermek istediğimi söylediğimde 42 lira işlem ücreti söylediler. Hali hazırda kullandığım Yapı Kredi ise internetten EFT'ye 7 lira alarak işimi halletti. Sağlam küfür yediler benden.

Havale - EFT ücretsiz Kuveyt Bank'ta; istediğin hesaba mobil bankacılıktan ücretsiz para aktarabilirsin.
Enpara ile alım satım yapılmaz çünkü oranları pek iyi değil.

Enpara'dan alım-satım yapılmaz çünkü anlık olarak 258,5 Satış 255,62 Alış kurlarına sahip yani 2,88 kur farkı mevcut; bu rakam çok yüksek bir kayıp. 50gram altın alsan 145TL zarar ile başlıyorsun alım satıma.

Ancak Kuveyt anlık olarak 257,7813 Satış - 256,2395 Alış kuruna sahip. Yani gram başı 1,54TL kayıp anlamına geliyor ilk satın alımda. 50 gram satın alım gerçekleştirsen 77TL kayıp ile başlıyorsun yatırıma. Arada 75TL oynuyor anlayacağın.

Altın bir düşüşte 15 puan oynasa ve 100 gram üzeri yatırım yapıyor olsan aradaki makasın aşırı bir önemi kalmıyor; kazanacağını yine kazanıyorsun ancak altın en fazla 10 puan oynuyor kısa vadede. Yapılan yatırım 50gramı geçmiyorsa işte o zaman Kuveyt yerine Enpara'yı tercih etmek aptallık haline geliyor.

Havale - EFT ücretsiz Kuveyt Bank'ta; istediğin hesaba mobil bankacılıktan ücretsiz para aktarabilirsin.
İşte öyle diye hesabım yokken şubeden işlem yapayım dediğimde fahiş işlem ücreti istediler. Saçmalık. Hesap açsan yarına anca tam olur dediler bir de utanmadan.

Anlıyorum, öyle bir senaryoda daha ufak bir komisyon kesebilirlermiş. Ancak Kuveyt hesabı açan ve mobil bankacılıktan faydalanmaya başlayan birinin böyle bir sorunu olmayacaktır.

Ek olarak ben de Enpara kullanıyorum ve müşteri ilişkileri anlamında en beğendim bankadır. Alım - Satım yapmayacak olsam Kuveyt Bankası'ndan da hesap açtırmazdım tahminen.

Enpara'dan alım-satım yapılmaz çünkü anlık olarak 258,5 Satış 255,62 Alış kurlarına sahip yani 2,88 kur farkı mevcut; bu rakam çok yüksek bir kayıp. 50gram altın alsan 145TL zarar ile başlıyorsun alım satıma.

Ancak Kuveyt anlık olarak 257,7813 Satış - 256,2395 Alış kuruna sahip. Yani gram başı 1,54TL kayıp anlamına geliyor ilk satın alımda. 50 gram satın alım gerçekleştirsen 77TL kayıp ile başlıyorsun yatırıma. Arada 75TL oynuyor anlayacağın.

Altın bir düşüşte 15 puan oynasa ve 100 gram üzeri yatırım yapıyor olsan aradaki makasın aşırı bir önemi kalmıyor; kazanacağını yine kazanıyorsun ancak altın en fazla 10 puan oynuyor kısa vadede. Yapılan yatırım 50gramı geçmiyorsa işte o zaman Kuveyt yerine Enpara'yı tercih etmek aptallık haline geliyor.
Hesap açmayı düşünüyorum da Enpara'nın makas aralığı hala bu kadar yüksek mi?

Pek memnun olmasak da en azından para kaybolmuyor.

Geri
Yukarı