Kuyumcular euro tümletir mi?

Kuyumcular dolar satar mı? Türkiye'de döviz alım satımı yasal olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yetki verilmiş müesseseler ve bankalardan yapılır. 2019 yılında çıkarılan karar ile kuyumcuların döviz alım satımı yasaklanmıştır. Bu sebeple kuyumcuların dolar satması yasal değildir.

Yasadışı olduğundan elinde döviz bulunduracağını düşünmüyorum ama kuyumcunun elinde varsa bütünletebilirsin.

İstersen o paraları altına da çevirebilirsin ama önce bozdurman gerekebilir.

Kuyumcular dolar satar mı? Türkiye'de döviz alım satımı yasal olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yetki verilmiş müesseseler ve bankalardan yapılır. 2019 yılında çıkarılan karar ile kuyumcuların döviz alım satımı yasaklanmıştır. Bu sebeple kuyumcuların dolar satması yasal değildir.

Yasa dışı olduğundan elinde döviz bulunduracağını düşünmüyorum ama kuyumcunun elinde varsa bütünletebilirsin.

İstersen o paraları altına da çevirebilirsin ama önce bozdurman gerekebilir.

Daha yazın kuyumcuda adamın birinin 500 euro bozdurduğuna şahit oldum.

Daha yazın kuyumcuda adamın birinin 500 euro bozdurduğuna şahit oldum.

Türkiye'ye hoş geldin!

Yasa dışı olduğundan elinde döviz bulunduracağını düşünmüyorum ama kuyumcunun elinde varsa bütünletebilirsin.

Kuyumcular bankaya göre daha az komisyon aldığı için herkes tanıdık kuyumcudan döviz işlerini hallediyor.

Ben hiç yasal değil diyeni görmedim.

Gideceğin kuyumcunun inisiyatifine kalmış bir durum.
Yani bu durumdan bir çıkarı olmayacağı gibi, tümletme işi ile de uğraşmayacaktır.
Bırak bozuk kalsın.Ne olacak sanki, bozuk olduğunda değer mi kaybedecek sanki.

Geçen gün cebimdeki parayla 20 dolar aldım kuyumcudan. Olabiliyor tl değer kaybettikce alım gücü düştü bu yüzden kuyumcularda küçük miktarlarda döviz bulundurabiliyor. (5-10 dolar gibi)

Olabilir ellerinde varsa götürüp farkı ödeyerek tümletebilirsin.

Geçen gün cebimdeki parayla 20 dolar aldım kuyumcudan. Olabiliyor tl değer kaybettikce alım gücü düştü bu yüzden kuyumcularda küçük miktarlarda döviz bulundurabiliyor. (5-10 dolar gibi)

Olabilir ellerinde varsa götürüp farkı ödeyerek tümletebilirsin.
Ne farkı ödeyeceğim hocam anlamadım

Gideceğin kuyumcunun inisiyatifine kalmış bir durum.
Yani bu durumdan bir çıkarı olmayacağı gibi, tümletme işi ile de uğraşmayacaktır.
Bırak bozuk kalsın.Ne olacak sanki, bozuk olduğunda değer mi kaybedecek sanki.
Hocam yurtdışına çıkacağım için paralar tüm olsun diye yapıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı