KVK Rezaleti

İnsurer

Kilopat
Hepsiburada.com'dan 3 Eylül 2018'de Sony XPERİA XZ1 telefon aldım. Telefon bu zamana kadar hiç hasar almadı. 7 Mayıs'ta arama geldiğinde ekranın kararması ve şarj olmaması sorunlarından dolayı Beşiktaş KVK ya götürdüm. Adam aldı telefonu baktı, sadece faturasını ve şarj cihazını aldı, arızalı cihaz formunda dış görünümde hiçbir şey yazmadı. 3 gün sonra arıyorlar cihazın yan panellerinde eğilme var 900 TL + KDV ücret talep ettiler. Kullanıcı hatasıymış. Kullanıcı hatası olamaz dedim hasar almadı bu telefon. "Biz bir şey yapamayız bütün telefonlar Bakırköy KVK ya gidiyor oraya götürün" dedi. Bende geri aldım cihazı, cihazı yamultmuşlar resmen içine ettiler. teslimat formunda telefonu garanti dışı yazmışlar aynı zamanda cihaz çizik, yamuk ve lekeler var diye not düşülmüş. Sony'i aradım KVK yı şikayet ettim. Sağ olsunlar ilgilendiler şikayet dilekçesi oluşturdular "Ama yine son sözü KVK söyler biz bir şey yapamayız" dediler. Sonra geri dönüş yaptılar. Olumsuz sonuç çıktı. Bir de üstüne diyor ki: Bize verilmeden önce cihazın yamuk olmadığını nasıl kanıtlarsınız ? "Bana verilen formda yazmıyor, dedim. Siz milleti enayi yerine koyarsınız bende tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim. Tüketici mahkemesine gideceğim. İnternetten satıcı adres bilgileri bölümüne KVK yazmak istiyorum ama KVK satıcı değil. O kısıma ne yazmam gerekir ? Cihazın değişimini istiyorum.

Son düzenleme:
Mahkemeye değil THH'ne gidebilirsiniz. Cihazın ücretini size geri iade edecek olan yer cihazı satan yerdir. Tabi ki de bu iadenin gerçekleşmesi için yetkili servisin veya THH'nin bu konuda karar vermesi gerekiyor. Bu yüzden satıcıyı yazmalısınız. Hepsiburada'yı ararsanız size yardımcı olacaklardır.

Ayrıca eğer cihazınıza KVK zarar verdiyse ve bu zararınız karşılamıyorsa bu TCK'nın 151. maddesine göre bir suçtur. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Mahkemeye değil THH'ne gidebilirsiniz. Cihazın ücretini size geri iade edecek olan yer cihazı satan yerdir. Tabi ki de bu iadenin gerçekleşmesi için yetkili servisin veya THH'nin bu konuda karar vermesi gerekiyor. Bu yüzden satıcıyı yazmalısınız. Hepsiburada'yı ararsanız size yardımcı olacaklardır.

Ayrıca eğer cihazınıza KVK zarar verdiyse ve bu zararınız karşılamıyorsa bu TCK'nın 151. maddesine göre bir suçtur. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
Bakırköy KVK ya gittim adam sistemden baktı, cihaz yamuk girmiş, bana verilen formda neden yazmıyor o zaman onu anlamadım ? İnsanları enayi yerine koymak bu kadar kolay mı ? Cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada değişim talebinde bulundum yanlış yazmışım.

Kardeşimin Vestel marka telefonuda garantiden kasa yamultulmuş halde gelmişti. Kullanıcı hatasına bağlı anakart zarar görmüş dediler ve teknik servis kayıtlarına göre buna karar verilmesi bir dakika bile sürmemiş. Bu şerefsizlere hesap soran bir devlet olmadığı aksine yol verip ülkeyi önlerine seren yönetimden dolayı korkmuyorlar. Garantiye verirken cihazınızı fotograf ve video ile teslim etmek gerekiyor artık bu ülkede.

Kardeşimin Vestel marka telefonuda garantiden kasa yamultulmuş halde gelmişti. Kullanıcı hatasına bağlı anakart zarar görmüş dediler ve teknik servis kayıtlarına göre buna karar verilmesi bir dakika bile sürmemiş. Bu şerefsizlere hesap soran bir devlet olmadığı aksine yol verip ülkeyi önlerine seren yönetimden dolayı korkmuyorlar. Garantiye verirken cihazınızı fotograf ve video ile teslim etmek gerekiyor artık bu ülkede.
Haklısınız hocam bu arada sinirden yanlış yazmışım cihazın değişimini talep ediyorum. 🤣🤣

Bakırköy KVK ya gittim adam sistemden baktı, cihaz yamuk girmiş, bana verilen formda neden yazmıyor o zaman onu anlamadım ? İnsanları enayi yerine koymak bu kadar kolay mı ? Cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada değişim talebinde bulundum yanlış yazmışım.
Yazmak zorunda. Sisteme ne girdiği sizi ilgilendirmez. Size verilen kağıt önemli. Siz o kağıdı imzalıyorsunuz. Teslim alan kişi hakkında suç duyurusunda bulunun.

İşte bu ahlak yoksunu mahluklar ve bunlar gibiler yüzünden bu tarz her durumda olabilecek bütün şekillerde ürünü, malı, durumu, hizmeti fotoğraflarım. "Ben size verirken böyleydi, hayırdır?"

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı