KVK Onarım Süresi Aşımı

Ulas0909

Hectopat
Ben 2 Ocak Çarşamba günü Lenovo Moto Z Play telefonumu Kartal KVK'ya verdim. Oradaki adam fazla sorunu yoksa 1-2 iş günü ciddi bir sorunu varsa 1 haftayı bulur dedi. Telefonum tam 20 iş günü onlarda kaldı. KVK'nın sitesinde "Servise bırakıldığı tarih itibari ile yasal onarım sürecimiz 20 iş günüdür." yazıyor. 20 iş gününü geçtikten sonra yasal bir hakkım oluyor mu yoksa onları mı bekleyeceğim çünkü 4 hafta oldu ve telefonum yok. Telefonumu sorgulatınca ise "Cihazinizin onarim islemlerine devam edilebilmesi üretici firmadan bilgi beklenmektedir. Cihazinizin islemleri tamamlanip teslim edilmeye hazir hale geldiginde, tarafiniza SMS veya e-posta ile bilgilendirme yapilacaktir." cevabını alıyorum 3 haftadır. KVK ile konuştuğumda ise Lenovo'nun telefonumun yazılımını hala vermediklerini söylüyorlar. Benim herhangi bir yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
20 iş günü sonrasında para iadesi veya doğrudan telefon değişimi talep edebilirsiniz.

Lenovo ile konuştum değişim talebi oluşturdular, cevap bekliyorum. KVK'ya da mesaj atmıştım ve onlar hala telefon için 1 gün daha beklememi ve daha sonra başlatacaklarını belirttiler. Umarım Lenovo'dan kısa sürede olumlu bir cevap alırım ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı