KVM ile Hackintosh performansı nasıl olur?

wick_004

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, KVM ile macOS kursam performansı nasıl olur kullanilabilir mi? Donanimim desteklemiyor bu yüzden KVM kullanmak zorundayim.

Yapılabiliyor ama nasıl yapıldığını bilmiyorum maalesef. Bu arada ekran kartı modeliniz nedir? Ve işlemcinizin modeli?

repo
High Sierra mı seçmek zorundayım, çok farkı olur mu ki?
RTX 3050 mobil ve Ryzen 5600H kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1679953825521.png
    1679953825521.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 20
RTX 3000 Serisinin macOS desteği yok. AMD işlemciyi kontrol ediyorum şimdi. Bu arada modern NVIDIA GPUs supported derken belki Web Driver'dan bahsediyordur ama emin değilim.

Düzenleme: AMD işlemcin hackintosh için uygun değil. Yani desteklenmiyor. Kursan bile kasma vs. olacaktır çünkü grafik hızlandırma çalışmayacak. Daha doğrusu AMD mobil işlemcilerin iGPU'ları hiçbir şekilde desteklenmiyor.

RTX 3000 serisinin macOS desteği yok. AMD işlemciyi kontrol ediyorum şimdi. Bu arada modern NVIDIA gpus supported derken belki web Driver'dan bahsediyordur ama emin değilim.

Düzenleme: AMD işlemcin Hackintosh için uygun değil. Yani desteklenmiyor. Kursan bile kasma vs. olacaktır çünkü grafik hızlandırma çalışmayacak.

1000 serisine kadar diğerleri destekliyor, sanırım passthrough için High Sierra falan kurmam gerekebilir, ya da belki de hiç kuramayabilirim.

1000 serisine kadar diğerleri destekliyor, sanırım passthrough için High Sierra falan kurmam gerekebilir, ya da belki de hiç kuramayabilirim.

GPU olmadan da günlük kullanım için kullanılamaz mı? Ya da belki harici bir GT710 falan bağlamak gibi fantastik çözüm yollarına da gidebilirim.

GPU olmadan da günlük kullanım için kullanılamaz mı?
Kullanılır ama çok fazla kasma yapacaktır. Yani tadı çıkmaz. Ekran'da bozulmalar falan da olabilir. GT 710 takın isterseniz ama o işlemciyle darboğaz olur. Ya da bunlarla uğraşmak yerine orijinal bir Mac alıp tadını çıkarabilirsiniz.

Kullanılır ama çok fazla kasma yapacaktır. Yani tadı çıkmaz. Ekran'da bozulmalar falan da olabilir. GT 710 takın isterseniz ama o işlemciyle darboğaz olur. Ya da bunlarla uğraşmak yerine orijinal bir Mac alıp tadını çıkarabilirsiniz.

Düşündüm fakat hem RTX ile oyunumu oynarım hem de macOS ile işimi yaparım dedim, desteklemeyeceğini unutmuşum. Malum ikinci bir MacBook çok gereksiz olabilir, son olarak AMD işlemcimin grafik gücünü kullanabilir miyim?

1679955328628.png

ayırca şöyle bir şey buldum. bir ihtimal?

Bu rehberi inceleyebilirsiniz. Normal de AMD mobil işlemcilerin grafik birimleri desteklenmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı