KVR1333D3N9/2G ve KVR1333D3N9/4G uyumu

MeteSamil0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, DDR3 2 GB RAM'ım var. RAM takviyesinde bulunmak istiyorum. 2.el 100TL'ye 4 GB RAM buldum, benim RAM'ime benziyor uyum sorunu çeker miyim yoksa çalışır mı direkt? Farklı ülkelerde üretildiği için çipset sorunu olur dedi bazı arkadaşlar, bu konu hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.

1.jpeg

2.jpeg

Bu benim şu anda kullandığım RAM.

3.jpeg

4.jpeg

Bu da alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim RAM'i aldım ve taktım sıfırdan Windows kurdum ve sorunsuz çalışıyor.
Ben sana söylemiştim bir kere daha söylüyorum rahatlıkla çalışır aynı şekilde sistemimde kullandım.
Peki dostum şimdi ram alınca takılmalar büyük oranda geçti ama sistem hala yavaş çünkü harddisk kullanıyorum. Şuanda 150tl ile X5450 işlemci mi almamı önerirsin yoksa 120gb bir ssd mi?

Teşekkür ederim RAM'i aldım ve taktım sıfırdan Windows kurdum ve sorunsuz çalışıyor.

Peki dostum şimdi RAM alınca takılmalar büyük oranda geçti ama sistem hala yavaş çünkü harddisk kullanıyorum. Şu anda 150TL ile X5450 işlemci mi almamı önerirsin yoksa 120GB bir SSD mi?

Windows 10 kurduysanız harddiskte yavaş çalışacaktır. Windows 10 için önerim SSD kullanmanızdır. SSD olarak önerim ise budur fiyat performans ürünü.

Peki dostum şimdi RAM alınca takılmalar büyük oranda geçti ama sistem hala yavaş çünkü harddisk kullanıyorum. Şu anda 150TL ile X5450 işlemci mi almamı önerirsin yoksa 120GB bir SSD mi?

Oyunlarda güzel bir FPS artışı istiyorsan işlemci al, ama normal kullanım için SSD al. Ben işlemci aldım, SSD'siz PC ilk açıldığında 5 dakika ölü gibi oluyor. Ondan sonra bir sıkıntı olmuyor.

RAM'i arkadaşımla takasladık 4+4 yaptım ve 2 GB'la aradında dağlar kadar fark varmış adeta SSD takmış gibi oldu sistem.
Xeon alırsam fan da almam gerekecek güç kaynağımda yetmeyebilir Quad Core serisinden hangi işlemciyi önerebilirsin bana.
Bütçe 150-200.

RAM'i arkadaşımla takasladık 4+4 yaptım ve 2 GB'la aradında dağlar kadar fark varmış adeta SSD takmış gibi oldu sistem.
Xeon alırsam fan da almam gerekecek güç kaynağımda yetmeyebilir Quad Core serisinden hangi işlemciyi önerebilirsin bana.
Bütçe 150-200.
Q9650 öneririm, ama yine de güç kaynağını değiştirmen gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı