KYK 2022/2023 Yedek 3. ne demek?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yurt çıktı kazandım, parayı yatırdım, yurt kayıt işlemlerini e devletten yaptım. Sonuç sorgulamada "Yurt kazandı" ama en üstte de(görsel hali) genel yerleştirme 3.yedek diyor. Bu 3.yedek ne anlama geliyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220921-051015_Chrome.jpg
    Screenshot_20220921-051015_Chrome.jpg
    139,6 KB · Görüntüleme: 39
Arkadaşlar merhaba. Yurt çıktı kazandım, parayı yatırdım, yurt kayıt işlemlerini e devletten yaptım. Sonuç sorgulamada "Yurt kazandı" ama en üstte de(görsel hali) genel yerleştirme 3.yedek diyor. Bu 3.yedek ne anlama geliyor?
Eğer başvurdukran sonra direkt olarak yurda yerleşmez iseniz, 3-4 günde bir yeni KYK sıralaması açıklanır. Siz de 3. Yedeklerin açıklanma tarihinde KYK yurduna yerleşmişsiniz, bu sebep dolayısıyla da öyle yazıyor.

Eğer başvurdukran sonra direkt olarak yurda yerleşmez iseniz, 3-4 günde bir yeni KYK sıralaması açıklanır. Siz de 3. yedeklerin açıklanma tarihinde KYK yurduna yerleşmişsiniz, bu sebep dolayısıyla da öyle yazıyor.

Şimdi yurda kayıt yaptırdıktan sonra ve parasını ödedikten sonra eğer kısa süre içerisinde gidip yerleşmez isek kaydımız mı siliniyor?

En erken akademik takvimden 1 gün önce gidiliyordu normalde ama 19 Eylül itibarıyla istediğin zaman gidebilirsin. Eğer okulun açıldı ve halen gidemediysen 70 gün izin hakkın var izin alman gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı