KYK burs sonuçları açıklandı!

Mezun olunca 60K ödeme var der susarım hocam :)
2000 lira da bize ne kadar ilaç olur orası ayrı bir mesele. Hele de İstanbul'da.
2022 asgari ücret net 5500 iken bu yıl 11,500 lira para eriyor gidiyor zaten. İleride O bahsettiğin 60 bin asgari ücret olursa şaşırma. Bence al derim.

Bana kredi çıkmış 🙁.
Kredilerde faiz olacak mı? Bir ara artık faiz olmayacak deniyordu, net bilgisi olan. Olacaksa almayacağım.
Hocam faiz olmuyor fakat senin krediyi aldığın yılın enflasyonu hesaplanıp eğer ileride para değeri düşüş yaşarsa ona göre alacaklar diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Yüksek öğrenim kredi ve yurt hizmetleri kanunu'nda yapılan değişiklikle, öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeyecek.

Öğrenim kurumundan mezun olan ya da herhangi bir nedenle öğretim kurumuyla ilişiği kesilenler, 2 yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı kadar sürede ve aylık dönemler halinde borcunu ödeyecek.

Borçlu borcunu erteleme talebinde bulunduğunda, borçlunun çalışmadığının SGK'den teyit edilmesi halinde, ilk yıl herhangi bir ilave olmadan, sonraki yıllarda ise her yıl için verilen miktara yüzde 10 eklenerek kredi borcu hesaplanacak. Ancak ilgili yılda tüfe'nin yüzde 10'dan az olması halinde TUF'e uygulanacak. Erteleme işlemi en fazla üç defa yapılabilecek.

Bana burs çıktı ancak hâlâ şifre mesajı vs gelmedi. Sadece hoş geldiniz mesajı geldi ziraat uygulamasından takip ediniz diyor ancak edemiyorum.

Geri
Yukarı