KYK izni bittiğinde ne yapılmalı?

Alacran21

Hectopat
Malûm yıllık sadece 30 gün hakkımız var ancak benim her gün dersim olmadığından dolayı haftanın bazı günleri akrabamda kalıp izin alıyorum.

Normalde yarın dönecektim ama bugün döndüm, müdürlüğe gidip söyleyince düzelteceğim dedi ama bu sefer sıfırdan izin alınmış gibi arttı ve 29 günden 33 güne yükseldi.

Bu 33 gün olduğu için sorun çıkar mı? İzinlerimi arttırma ya da sıfırlama imkanım var mı, neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malûm yıllık sadece 30 gün hakkımız var ancak benim her gün dersim olmadığından dolayı haftanın bazı günleri akrabamda kalıp izin alıyorum.

Normalde yarın dönecektim ama bugün döndüm, müdürlüğe gidip söyleyince düzelteceğim dedi ama bu sefer sıfırdan izin alınmış gibi arttı ve 29 günden 33 güne yükseldi.

Bu 33 gün olduğu için sorun çıkar mı? İzinlerimi arttırma ya da sıfırlama imkanım var mı, neler yapabilirim?

Bence idare ile tekrardan konuşun.

Memurla konuşun, pek sıkıntı çıkmaz. O izin 60 gün değil miydi? Ben hiçbir zaman izin almıyorum haftanın 3 günü yurttayım, üstüne geç saatlerde geliyorum ne arayan var ne soran.

İzin hakkı 45 gün oldu hocam. En azından bizim yurtta öyle oldu. Diğer yurtlarda da farklı olacağını sanmam. Sistemden tekrar kontrol edin isterseniz. Bende böyle yazıyor mesela:

Eki Görüntüle 2200842
GencizBiz uygulamasına gireyim dedim izin kaç gün kontrol etmek için, hata oluştu diyor. Güncelleyeyim diye App Store'a baktım uygulama kalkmış herhalde :D.

İzin hakkı 45 gün oldu hocam. En azından bizim yurtta öyle oldu. Diğer yurtlarda da farklı olacağını sanmam. Sistemden tekrar kontrol edin isterseniz. Bende böyle yazıyor mesela:

Eki Görüntüle 2200842
Aynıdır hocam herkeste.

Son düzenleyen: Moderatör:

Screenshot_20240521_054348_Chrome.jpg

GencizBiz uygulamasına gireyim dedim izin kaç gün kontrol etmek için, hata oluştu diyor. Güncelleyeyim diye App Store'a baktım uygulama kalkmış herhalde :D.
Sitesinden bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle. Bende izin almadım sonrasında baktım 45 gün izinden 53 gün kullanıldı gösteriyor 28ine kadar otomatik izin almışlar benim yerime. Yani bugün döneceğim yurda 45 ya da 46 gün kullanıldı diyecek iptal ettikten sonra. Memurlar biraz sert gibi ondan dolayı korkuyorum etrafa kağıtlar asmışlar izinsiz olanlar atılacaktır diye.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-21-09-06-51-120_com.gsb.gsbbiz-edit.jpg
    Screenshot_2024-05-21-09-06-51-120_com.gsb.gsbbiz-edit.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 7
Sizin müdür biraz cins herhalde hocam. Uyarı falan almadıysanız ya da biri arayıp bir şeyler demediği sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum yine de.
Kimse aramadı hiç. İlk buraya yazdığım zaman gittiğimde sormuştum izinlerim biterse ne olur diye atılırsın demişti direkt. Umarım bir sorun olmaz bugün gidip soracağım

Bana da hiç mantıklı gelmiyor. Bir de yurtlar ne zaman kapanıyor hocam izin olayı falan bitiyor mu yazın

Nöbetçi yurt oluyor, yazın kalacak olan oraya geçiyor diye hatırlıyorum. Yazları izin gitmiyor hafta sonları da aynı şekilde. Bize evine gidecek olan kişilere yazın komple izin alsınlar diyorlardı, onu da ilk senem yapmıştım. İzin süresi bitiyor tüm yaz alınmıyor diye memura bildirdim, bir şey olmaz demişti. O günden beri hiçbir gün için izin almıyorum.

Geri
Yukarı