KYK Kredisi Geri Ödemede Enflasyon Farkı Nasıl?

mhbarut66

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bana KYK kredi çıktı faizin kaldırıldığını biliyorum ama şu sitede şöyle bir yazı var:
Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir ve geri ödenir.

Başka bir sitede de şu yazıyor:
Yani kısaca alınan toplam kredi artıyı-ÜFE ilavesi şeklindedir.

Kafam karıştı daha önce bunu hiç duymamıştım.

1) Diyelim ki ben toplamda 120 bin TL kredi aldım. Üniversite bittikten sonra her şeyin fiyatı 2 katına çıktı. Yani 240 bin TL mi ödeyeceğim?

2) Bu durumda almak mantıklı mıdır?

1. Dediğin direktman faiz oluyor zaten. Devlet sana ne kadar verdiyse mezun olup 2 yıl sonra aldığın kadarını ödeyeceksin.

Almak mantıklı şahsen. Hem 2 yıl süren olucak ödemek için hem de taksitle ödeyebileceksin.

1. dediğin direktman faiz oluyor zaten. Devlet sana ne kadar verdiyse mezun olup 2 yıl sonra aldığın kadarını ödeyeceksin.

Almak mantıklı şahsen. Hem 2 yıl süren olacak ödemek için hem de taksitle ödeyebileceksin.

Hocam haber sayfalarında arkadaşın dediği şekilde yazıyor ama. Zaten her yıl aylık ödeme miktarı arttığı için 120k ödemeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı