KYK Kredisi nedir?

Ben faiz kaldırıldı diye biliyorum.

Uzun zamandır takip etmiyorum bu tür şeyleri, önerdiğim şeyler de değildir. Onca mağdur olan insandan sonra kaldırılsa da pek mantıklı durmuyor. Yarın bir gün yine hop böyle bir şey getirdik deyip kar payı vs. koyarlarsa ne olacak ki? Aynı sistemin laciverti olmayacak mı?

Bu kredi hakkında hiçbir fikrim yok. Nasıl alınır, kaç TL olarak alınır, alınan para sonrasında nasıl ödenir gibi gibi sorular var kafamda. Tam olarak nedir bu, çıkma ihtimali yüksek midir?

Şöyle ki burs çıkmazsa kredi alabilirsin benim zamanımda isteyen kredi alabiliyordu. Kredi burs ile aynıdır burs geri ödemesiz kredi faizi ile geri ödemedir. Örnek veriyorum 4 yıllık 30 bin TL kredi aldıysan 100 bin ödeyeceksin. Çıkma ihtimali yüksektir zaten başvurunca bursa çıkmazsa sana sorar krediye çevrilsin mi diye.

Uzun zamandır takip etmiyorum bu tür şeyleri, önerdiğim şeyler de değildir. Onca mağdur olan insandan sonra kaldırılsa da pek mantıklı durmuyor. Yarın bir gün yine hop böyle bir şey getirdik deyip kar payı vs. koyarlarsa ne olacak ki? Aynı sistemin laciverti olmayacak mı?

Tekrardan faiz geleceğini -en azından şimdilik- düşünmüyorum şahsen. Ama bir öğrencinin bankadan kredi çekip yüksek faizle geri ödemesindense KYK'den alıp ödemesi daha iyi gibi.

Tekrardan faiz geleceğini -en azından şimdilik- düşünmüyorum şahsen. Ama bir öğrencinin bankadan kredi çekip yüksek faizle geri ödemesindense KYK'den alıp ödemesi daha iyi gibi.

Ben güvenemiyorum artık bu tür durumlara. Kredi çekmek yerine KYK mantıklı olabilir dediğiniz gibi fakat, iş sıkıntısı da çokça mevcut malum. Bankalar gibi eninde sonunda öde ulan gibi bir tepki ile karşılaşmayasanız?

Ben güvenemiyorum artık bu tür durumlara. Kredi çekmek yerine KYK mantıklı olabilir dediğiniz gibi fakat, iş sıkıntısı da çokça mevcut malum. Bankalar gibi eninde sonunda öde ulan gibi bir tepki ile karşılaşmayasanız?

İş konusunda sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum fakat ne olursa olsun işin içinde kredi kelimesi geçince rahatsız oluyorum. Ama KYK olduğu için güvenmek istiyorum artık.

İş konusunda sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum fakat ne olursa olsun işin içinde kredi kelimesi geçince rahatsız oluyorum. Ama KYK olduğu için güvenmek istiyorum artık.

KYK üzerinden alın hocam eğer faiz yoksa, faiz bir hayli yükseldi aldığınız paranın 6 katını ödemek pek mantıki durmuyor.

Açık konuşmak gerekirse öğrencinin yaşam standartlarını belirli bir yere kadar kolaylaştırıp o süre zarfında geçen sürenin 6 katı faiz ile sizi sömürdükleri kredi çeşididir.

Faiz kaldırıldı hocam gelen tepkiler üzerine. Binlerce insan ödeyemediğinden yakınıyordu en sonunda faiz kaldırıldı şu an çekilen tutar kadarı ödeniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı