KYK yurduna yerleşmeye gidilen gün neler götürülmeli?

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Belgelerden bahsediyorum. Gerekli şeylere baktım fakat kan grubu, öğrenci belgesi falan vardı. Onlara orada e-Devlet'ten mi bakıyorlar yoksa özel olarak kağıda çıkarıp mı götürmem gerekiyor? Yurt ücretini yatırdığımıza dair dekont da istiyor. Bunu da mı kağıt olarak götüreceğiz?

Belgelerden bahsediyorum. Gerekli şeylere baktım fakat kan grubu, öğrenci belgesi falan vardı. Onlara orada e-Devlet'ten mi bakıyorlar yoksa özel olarak kağıda çıkarıp mı götürmem gerekiyor? Yurt ücretini yatırdığımıza dair dekont da istiyor. Bunu da mı kağıt olarak götüreceğiz?
Hocam belge işi yurttan yurta değişiyor.
Sen işini garantiye al.
Kağıt olarak ta götür.

Vesikalık, kimlik fotokopisi ve kan grubu için bit beyan istiyorlar kan kartınız varsa olur yoksa sözel olarak ifade ederseniz de kabul ederler diye düşünüyorum. Bir de tabi IBAN lazım ama onun için de belge gerekmiyor sözel olarak söylemeniz yeterli, ileride depozito vermek için kullanıyorlar.

Ben hala oda numaramı öğrenemedim. Yurt müdürlüğü de telefonları açmıyor.

Oda numaranızı KYK yurdunda kayıt yapmaya gidince öğreneceksiniz tamamen rastgele veriyorlar.

E devlette '' Herhangi bir belge istenmemektedir '' yazısı bulunuyor benim kazandığım yurtta. Siz de kontrol etmelisiniz bence.
E devlette tam olarak nereden görüyorsun o bilgiyi?

Ben hala oda numaramı öğrenemedim. Yurt müdürlüğü de telefonları açmıyor.
Oda numarasını bırak benim yurt yeni inşa edilmiş, daha açılmamış ve telefon numarası bulunmuyor.

Geri
Yukarı