KYK Yurdunda Kablolu İnternet Erişim Sorunu

CoalMan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
UX/UI Designer
KYK yurdunda kalıyorum. Ethernet kablosu aldım ve yurttaki ethernet prizine bağladım. Birkaç hafta son hız sefa sürdüm. Lakin şimdi aynı bağlantıyı kurduğumda internet erişimi var gözüküyor fakat hiçbir siteye girmiyor. DNS denedim, IP değiştirdim ama nafile. Kablosuz bağlantı da mevcut yurtta ve aynı sunucuya bağlılar sanırsam. Fakat kablosuzdan bağlanmak için KYKWIFI'ye bağlı olup wifi.kyk.gov.TR'den giriş yapmak gerekiyor. Kablolu bağlantı için ne yapabilirim? Teşekkürler. @Recep Baltaş

Düzenleme: Bu sıkıntı sadece bende değil, diğer öğrenci arkadaşlarda da mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sorun bendede var bugun laptop a taktim denedim olmadi kendi modemimle dagitmaya calistim olmadi bunun cozumu var mi @Recep Baltaş @Ali Güngör

Bu arada kardesim ethernet takinca (yani ilk taktigin zamanlar) giris yapip ta mi girdin yoksa direk internete erisimin oldumu ? Hiz nasildi ping fln? Kac mb aldin

Hacım zamanında saniyede 12 mb indirme alıyordum. Lakin bitti şuan o devir. Ping vardı baya ama cs go oynanmıyordu. Ama şöyle birşey keşfettim. Ethernet ile girdiği tek bir site var oda wifiadmin.kyk.gov.tr ona da girince wifi.kyk gibi bi panel geliyo ama bizim kullanıcı adı şifreyi denersen girmiyor hali ile

1490646571109.jpg
1490646587352.jpg

Yurt muduru daha modemin ne oldugunu bilmiyo o is zor , zaten merkezi sistem Ankaraya bağlı , demek istediğim burdan yapılabilecek birsey var mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı