KYK yurdundan izin almayı unutursak ne olur?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Arkadaşım 3 gün üst üste yurt için izin almadan aile evinde gitmişti, izin almayı unutmuş. İnternette bu konu ile ilgili düzgün bir cevap bulamadım. Bazıları kaydı silinir demiş, bazıları hiçbir şey olmaz demiş vs. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yurt yönetimine bağlı tamamen. Ancak kurallara aykırı durumlarda ilk önce sözlü daha sonra yazılı uyarı ve son olarak kayıt silme aşamasına gelinir. Bir kereden bir şey olmaz özet olarak. Başta da dediğim gibi hiç sorun etmeyen yurtlar da var 1 gün için yasal prosedürleri uygulayanlar da.

Yurttan yurda değişiklik gösteriyor bazı yurtlar gerçekten de ödemeyi eksiksiz yap gerekirse gelme diyor ki böyle yapan arkadaşım var bu dönem 3 4 gün gitti yurda başka arkadaşımın yurdu ise 23.10 da geldiği için yazılı uyarı verdi. Özetle Yurttan yurda değişir.

Merhaba. Arkadaşım 3 gün üst üste yurt için izin almadan aile evinde gitmişti, izin almayı unutmuş. İnternette bu konu ile ilgili düzgün bir cevap bulamadım. Bazıları kaydı silinir demiş, bazıları hiçbir şey olmaz demiş vs. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Hocam naptınız aynı sorunu bugün bende yaşadım her hangi bir problem oldu mu ?

Ben iki gün üst üste almadım o da hafta sonuydu hakkımda disiplin işlemleri başlayacakmış. İdare çağırmıştı beni gidince elime bir tane kağıt verdiler ifademi falan yazdım sordum ne olur diye bana "disipline gideceksin duruma göre yurttan atılacaksın" falan dediler. Ne kadar sürer dedim eğer işin içine il müdürlüğü falan girerse 3-4 ay sürer dedi. Umarım bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı