KYK yurt engelli hakkı nasıl tanınıyor

Ahmet'S

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-6700 ASUS RX 570 8GB OC
Meslek
Öğrenci
Merhaba konu içeriğine ne yapacağımı bilemediğim için eğitimi seçtim. Sorum annem %40'ın üzerinde engelli bildiğim kadarıyla öncelik hakkı tanınıyormuş. Ben KYK'ya başvururken bu engelli önceliğinden faydalanabilir miyim? Ve işlemleri nasıl gerçekleştiririm?

Merhaba konu içeriğine ne yapacağımı bilemediğim için eğitimi seçtim. Sorum annem %40'ın üzerinde engelli bildiğim kadarıyla öncelik hakkı tanınıyormuş. Ben KYK'ya başvururken bu engelli önceliğinden faydalanabilir miyim? Ve işlemleri nasıl gerçekleştiririm?
Annenin engeli ile senin ne alakan var? Engelli kontenjanı hastanın kendisine açılır.

Faydalanamazsınız, sadece babanız belirli derece üzerinde çalışma engeline sahipse, maddi açıdan vs sorun olacağını göz önüne alarak Baba veya sizin engel durumunuza göre fırsat tanınmakta.

Senlik bir durum yok. Annen okuyor olsa faydalanabilirdi sen değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı