KYK Yurt Ücreti Ödedim Ama Kayıt Yapmıyor

Aradım, ücreti yeniden yatırmamı, daha sonra önceki sistemde gözükmeyen parayı bankayla iletişime geçip iade isteyin dediler. Gittim parayı yeniden yatırdım , bu sefer sistemde gözüktü kaydımı gerçekleştirdim. Sıra önceki parayı almaya gelince bankayı aradım bu işlemin bankalık değil kurumun iade gerçekleştirmesi gerektiğini söylediler. Banka provizyon numarası verdi. Kyk'yı geri aradım dedim böyle böyle yok diyolar illa banka yapacak biz iade yapamıyoruz.... Gittim bankayı tekrar aradım. Kesinlikle biz bir şey yapamayız para onların hesabına geçmiş online ödeme olduğu için diyor. Gerçekten kafayı yemek üzereyim arkadaşlar en son KYK'yı tekrar aradım kesinlikle ücreti geri vermiyolar kim bilir paramızı kaç ay sonra alıcaz belkide hiç alamicaz.

Son düzenleme:
Başkaları böyle bir sorun yaşamamış direk sistemde gözükmüş. KYK beklememi söyledi. Gün içinde düzelirmiş. 😶

KYK iadeni iste diyor ziraat iade yapamıyoruz KYK ile görüş diyor ziraat suçu KYK'ya atıp sistemsel hata diyor KYK suçu bankaya atıyor bankadan bize geçmedi para diyor. Her şey sorun resmen yurtlar açıklanır sistem çöker yurt paranı ödemek istersin sistem çöker ödersin yine sistem yoktur ödediğin gözükmez gerçekten yıldım artık.
Aradım, ücreti yeniden yatırmamı, daha sonra önceki sistemde gözükmeyen parayı bankayla iletişime geçip iade isteyin dediler. Gittim parayı yeniden yatırdım, bu sefer sistemde gözüktü kaydımı gerçekleştirdim. Sıra önceki parayı almaya gelince bankayı aradım bu işlemin bankalık değil kurumun iade gerçekleştirmesi gerektiğini söylediler. Banka provizyon numarası verdi. KYK'yı geri aradım dedim böyle böyle yok diyorlar illa banka yapacak biz iade yapamıyoruz... Gittim bankayı tekrar aradım. Kesinlikle biz bir şey yapamayız para onların hesabına geçmiş Online ödeme olduğu için diyor. Gerçekten kafayı yemek üzereyim arkadaşlar en son KYK'yı tekrar aradım kesinlikle ücreti geri vermıyorlar kim bilir paramızı kaç ay sonra alacağız belki de hiç alamayacağız.

Bana da aynısını söylediler ziraatın ödeme yapacağından emin olmadan ikinci kez yatırmadım parayı. Ziraatı arayınca da ikinci kez yatırmayın dendi. Ne iade yapılıyor ne de yurt kaydım kafayı yiyeceğim artık. İkinci kez para yatır demek kolay da ben nereden bulayım tekrar 840 TL parayı.

Bana da aynısını söylediler ziraatın ödeme yapacağından emin olmadan ikinci kez yatırmadım parayı. Ziraatı arayınca da ikinci kez yatırmayın dendi. Ne iade yapılıyor ne de yurt kaydım kafayı yiyeceğim artık. İkinci kez para yatır demek kolay da ben nereden bulayım tekrar 840 TL parayı.

Bende sizin gibi ikinci defa yatırmayı düşünmüyorum. Benden kaynaklanan bir şey değil. Umarım 19una kadar halledilir. Yoksa kalacak yerim yok.

Bende sizin gibi ikinci defa yatırmayı düşünmüyorum. Benden kaynaklanan bir şey değil. Umarım 19una kadar halledilir. Yoksa kalacak yerim yok.
Sorununuz halledilirse buradan yazar mısınız
Bence düzeltebilecek olsalar yeniden yatırın demezlerdi, yeniden yatırınca anında görüyor sistem

Tekrar aradım. Birçok kişi aynı sorunu yaşıyor, yurdunuzla iletişime geçin dedi.

Bana da yurdumuza kaydınız yapıldı diye Gençlik ve Spor Bakanlığından mesaj geldi ama e devlette hala para yatırılmamış gözüküyor. Durumu düzelen bilgilendirsin lütfen.
Ben cimere şikayette bulundum. Dekontumuda ekledim. Sizde bulunun bence.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben KYK ile ve ödemeyi yaptığım bankayla görüştüm. KYK da çalışan yetkililer iade alıp tekrar ödeme yapmam gerektiğini söylediler, banka ise böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi çünkü hesabımdan para çıkışı gerçekleşmiş. İşlem dekontu ve provizyon numaram elimde mevcut ancak KYK da çalışan yetkililer sorgulama yaptıklarında ödememin hesaplarına geçmediklerini gördüler. Ben parayı verdim, dekontum elimde ve yurt da çıktı ancak hakkım yansın istemiyorum.

Arkadaşlar ben KYK ile ve ödemeyi yaptığım bankayla görüştüm. KYK da çalışan yetkililer iade alıp tekrar ödeme yapmam gerektiğini söylediler, banka ise böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi çünkü hesabımdan para çıkışı gerçekleşmiş. İşlem dekontu ve provizyon numaram elimde mevcut ancak KYK da çalışan yetkililer sorgulama yaptıklarında ödememin hesaplarına geçmediklerini gördüler. Ben parayı verdim, dekontum elimde ve yurt da çıktı ancak hakkım yansın istemiyorum.
Bir çözüm bulabildin mi?
Kyk yı aradığımda TC me ait para aktarımı bulamadıklarını söylüyorlar. Şimdi bankayı aricam ve ücret iadesi isticem.

Son düzenleme:
Bir çözüm bulabildin mi?
KYK'yı aradığımda T.C.'me ait para aktarımı bulamadıklarını söylüyorlar. Şimdi bankayı aricam ve ücret iadesi isticem.

Ben de denedim ancak hesaptan para çıkışı gerçekleştiği için iadenin gerçekleştirilemeyeceğini söylediler. KYK ile görüşmem gerektiğini söylediler. Ben de öyle yaptım ama KYK da bankayla görüşmem gerektiğini söylüyor. Birbirlerine gönderiyorlar, aralarında öylesine dönüp dolaşıyoruz. Az bir miktar da değil açıkçası saçmalık.

Geri
Yukarı