KYK yurtlarında odada yemek yenir mi?

ibrahim413

Hectopat
Daha fazla  
Biraz araştırma yaptım fakat net bir cevap alamadım. KYK yurdunda dışarıdan yemek söyleyebiliriz, bu yasak değil diye biliyorum (hatam varsa düzeltiniz). Fakat bir haber sitesinin KYK yurt kurallarını okurken, yurt odasında yeme içme, çay, kahve gibi şeylerin tüketilemeyeceğini okudum.
Yenilecek yemekler sadece Yemekhane'de mi yenmeli? Belki ben akşam yemeğinden sonra dışarıdan bri yemek sipariş edeceğim?
Ayrıca kahve ve çay konusunda, bazı öğrenciler sabahlayarak ders çalışıyor bütün gece, ve bunun için illaki kahveye ihtiyaçları var. Odalarında çalışırken kahve içemezler mi? Bu konuyu çok merak ediyorum.

Bu biraz oradaki calisanlara bagli aslinda. Bircok ogrenci ben 2017 yilinda KYK yurdundayken alip odasina goturuyor ve bulasiklari getirmiyordu. Bu yuzden izin vermiyorlar. Aran iyi olursa ve getirecegim diyip goturursen anlasirsin.

Cay kahve icebilirsin tabii, kendine ozel bir kupa al ve sicak su temin et kahveni yap.

Kettle hala yasak değil mi?

Ayrıca yeni bir başlık oluşturamadığım için burada soracağım:
Üniversitede bütün derslerde istediğim gibi laptop çıkartıp not alabilirim değil mi? Buna hoca karışabilir mi? Zaten ilgili derslerde yapmazlar ama mesela edebiyat dersinde izin verirler mi?

Kettle hala yasak değil mi?

Ayrıca yeni bir başlık oluşturamadığım için burada soracağım:
Üniversitede bütün derslerde istediğim gibi laptop çıkartıp not alabilirim değil mi? Buna hoca karışabilir mi? Zaten ilgili derslerde yapmazlar ama mesela edebiyat dersinde izin verirler mi?
Kettle yasak yakalanmadığın sürece kullanabilirsin.
Hayır her derste Laptop'ını açıp not alamazsın. O derste hocanın keyfi nasıl isterse öyle yapabilirsin. Her hoca laptopa izin vermiyor.

Yemekhane yemeklerini eğer özel bir durumunuz yoksa yukarıya çıkaramıyorsunuz, yurt yönetimine bağlı olarak kendi çatal kaşık tabağınızı getirirseniz belki odanıza çıkarabilirsiniz. Özel bir durumunuz varsa sizin odanıza kadar getiriyorlar.

Yemekhane dışındaki yemekleri odanda yiyebilirsin. Yurda yemek söylemenin de yurda bağlı olarak belirli bir saat dilimi bulunmakta, o saatten sonrasında yurda yemek söyleyemiyorsunuz.

Yemekhane yemeklerini eğer özel bir durumunuz yoksa yukarıya çıkaramıyorsunuz, yurt yönetimine bağlı olarak kendi çatal kaşık tabağınızı getirirseniz belki odanıza çıkarabilirsiniz. Özel bir durumunuz varsa sizin odanıza kadar getiriyorlar.

Yemekhane dışındaki yemekleri odanda yiyebilirsin. Yurda yemek söylemenin de yurda bağlı olarak belirli bir saat dilimi bulunmakta, o saatten sonrasında yurda yemek söyleyemiyorsunuz.

Çok bilgilendirici, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı