KYK'de barınmak için KYK kredisi çekmek zorunlu mu?

Allah Allah, baktığım tüm haber sitelerinde bu bilgi dolaşıyor hocam.
Bu sitede "KYK yurtları içinde alışveriş işlemlerini gerçekleştirecek, burs alan öğrencilerin ödemelerini alması için kullanılan banka kartı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde olacak öğrenciler için gerekli." bilgisi mevcut. 2022 tarihli.

KYK yurtları artık 6 kişilik oldu çoğu 6 kişi bırak barınmayı nefes bile alınmaz KYK kredisi mecbur almalısın zaten öğrencisin.

Faizleri kalktı

Bu sitede "KYK yurtları içinde alışveriş işlemlerini gerçekleştirecek, burs alan öğrencilerin ödemelerini alması için kullanılan banka kartı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde olacak öğrenciler için gerekli." bilgisi mevcut. 2022 tarihli.
Demeye çalıştıkları şey şu : Ödeme yapılması için bankkartın çıkarılmış olması lazım. KYK yurdunda böyle bir bankkart zorunluluğu yok.

Demeye çalıştıkları şey şu : Ödeme yapılması için bankkartın çıkarılmış olması lazım. KYK yurdunda böyle bir bankkart zorunluluğu yok.
Anladım hocam teşekkür ederim. Üstteki hocamın da dediği gibi bir durum var. Yurtlar artık 6 kişilik. Öğrenci olmak şimdiden zorlamaya başladı...

Bunu benim ilk senemde aldırdılar yurtta kullanacağız diye ancak 4 sene boyunca hiçbir işe yaramadı aldığımızla kaldık. Kredi almak istediğinde bu karta otomatik başvuru yapılıyor. O kadar önemli bir şey değil, yurtta hiçbir işine yaramayacak. KYK Yurtlarında barınmak için ekstra hiçbir şeye ihtiyacın yok, sadece yurdun çıkması yeterli ve eğer çok zengin değilsen güncel KYK'lar, özel yurtlardan çok daha iyi. Genellikle insanlar KYK çıkmadığı için özel yurtlara yöneliyorlar.

Bu arada TYT sıralamam 280 bin, puanım 374. Manisa CBÜ istiyorum. Gördüğüm, okuduğum kadarı ile KYK yurdu buranın güzelmiş.

Bunu benim ilk senemde aldırdılar yurtta kullanacağız diye ancak 4 sene boyunca hiçbir işe yaramadı aldığımızla kaldık. Kredi almak istediğinde bu karta otomatik başvuru yapılıyor. O kadar önemli bir şey değil, yurtta hiçbir işine yaramayacak. KYK Yurtlarında barınmak için ekstra hiçbir şeye ihtiyacın yok, sadece yurdun çıkması yeterli ve eğer çok zengin değilsen güncel KYK'lar, özel yurtlardan çok daha iyi. Genellikle insanlar KYK çıkmadığı için özel yurtlara yöneliyorlar.
KYK çıkmazsa ben de özele yöneleceğim mecburen, başka yol gözükmüyor şu zamanda.

Bu arada TYT sıralamam 280 bin, puanım 374. Manisa CBÜ istiyorum. Gördüğüm, okuduğum kadarı ile KYK yurdu buranın güzelmiş.

Genelde her KYK yurdu internette orada kalan kesim tarafından övülür, içine girip deneyimlemeden övgülere kulak asmayın bence. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Edit: mesajım gitmedi sandım, gitmiş. Önemsiz.

Genelde her KYK yurdu internette orada kalan kalan kesim tarafından övülür, içine girip deneyimlemeden övgülere kulak asmayın bence. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Anladım hocam elbette görmeden bir şey yapmak mantıksız olur.

Peki toparlayacak olursak, bana bu yurt işinde önerileriniz nedir? Fazla şey istediğimin farkındayım hakkını helal edin hocalarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı