KZ ZSN Pro X alınır mı?

SinsiPenguencik

Decapat
Merhabalar,
Biraz araştırdım ve KZ marka kulaklıklar ilgimi çekti. Fiyat performans dostu ve kaliteli kulaklıklara benziyor. Sizce nasıldır?
İnternet de dip ses (beyaz gürültü) var demiş bazıları. Acaba bende de olur mu? Açıkçası kulağa çok saçma geliyor 200 liralık bir kulaklığın kaynaktan dolayı gürültü yapması.
Bu kulaklığa sahip olanlar tecrübelerini anlatırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende KZ kulaklık kullanıcısıyım KZ ED12 kullanıyorum ve cidden F/P bir kulaklık markası bence al pişman olmazsın beklentilerini karşılar sıkıntı çekmezsin kaliteli kulaklıklar üretiyorlar.

Biraz araştırma yaptım. Ses kartlarında Ses-Gürültü Oranı denilen bir şey var. Bu oran ses desibelinden gürültü desibelini çıkarınca elde ediliyor. Eğer oran düşükse kulaklıktan dip ses gelebilirmiş. Bu tamamen ses kartınıza bağlı. Benim anakartımdaki ses kartının 97db ses-gürültü oranı var ve yeterince iyi. Kulaklık ise 112 desibel. Anlamadığım şey ise, zaten kulaklığı hiç bir zaman 112 db de kullanmayacağım. Maksimum 80. Yani dip ses olur mu olmaz mı pek anlayamadım.

QKZ VK4 kullanıyorum. Mikrofonu olsun ses kalitesi olsun oldukça memnun etti ama müzik açık değilken bazen çok rahatsız etmeyen bir hışırtı geliyor.

Hocam, KZ ZSN Pro kullanıyorum ve maalesef o problem bende de var. Bilgisayarda, telefonda ve müzik çalarda denedim ve hiçbir şekilde "o beyaz gürültüden" kurtulamadım. Büyük ihtimalle ses kaynağıyla alakalı bir durum bu. Bu ses sadece arka planda bir şey çalmadığınız zamanlarda ortaya çıkmakta, müzik dinlerken bir problem yaşanmaz.
Bu arada, normal model ile X arasında tasarım ve sürücü farkı var. Fakat sürücülerin yapılandırması tamamen aynı. Sadece sürücü markası farklı. Ürün iyidir, memnun kalırsınız.
Ekleme: Ayrıca KZ'nin ZS3E modelini de kullanıyorum. Ancak bu kulaklıkta beyaz gürültüye çok az rastladım. Ses seviyesi aşırı fazla olunca ZSN Pro kadar olmayan bir ses geliyor ve bu ses çok kısa bir sürede yok oluyor...

@technora
Yani, bilgisayarda uzun saatler takılı kullanacağım için beyaz gürültü olmasa daha iyi olur. İnternette insanlar Apple dongle alarak çözüyorlar. 200 liralık kulaklık için 100 lira dongle almak da çok garip.
Ne kadar gürültü var ? Ayrıca ZSN Pro'da sesi azalttığınızda gürültüde azalıyor mu ?

@technora
Yani, bilgisayarda uzun saatler takılı kullanacağım için beyaz gürültü olmasa daha iyi olur. İnternette insanlar Apple dongle alarak çözüyorlar. 200 liralık kulaklık için 100 lira dongle almak da çok garip.
Ne kadar gürültü var ? Ayrıca ZSN Pro'da sesi azalttığınızda gürültüde azalıyor mu ?
Hocam, Dongle alınarak sorun nasıl çözülüyor ki? Ayrıca, çoğumuzun bilgisayarında Type-C portu yok. USB dönüştürücü alınsa bile- bende işe yaramadı- işe yarayıp yaramayacağı muamma.
Gürültü hissediliyor, açıkçası. Sesi azaltınca gürültü gitmiyor. Dediğim gibi, ses profili, mikrofon vs. çok iyi.

Bende gürültü telefonda hissediliyor ama en azından beni rahatsız etmeyecek düzeyde kişiden kişiye değişebilir. Bilgisayarda yok diyebilirim neredeyse. Ses kısık veya kapalı olunca aksine daha çok hissediliyor hışırtı. Aynı durum Airdots kullanırken de vardı fiyat segmenti ile alaklı olabilir belki.

Hocam, Dongle alınarak sorun nasıl çözülüyor ki?
Dongle'ın içerisinde DAC (Digital to Analog converter) var. Bir nevi harici ses kartı olarak işlev görüyor. Apple'ın telefonlarında jak olmadığı için bu dongle'ı satıyorlar. Açıkçası ben de tam olarak anlayamıyorum.
Bende gürültü telefonda hissediliyor ama en azından beni rahatsız etmeyecek düzeyde kişiden kişiye değişebilir. Bilgisayarda yok diyebilirim neredeyse. Ses kısık veya kapalı olunca aksine daha çok hissediliyor hışırtı. Aynı durum Airdots kullanırken de vardı fiyat segmenti ile alaklı olabilir belki.
Bilgisayarda yok derecede ise bu benim için iyi bir haber. Bir zahmet 1.500₺'lık anakartın ses kartı düzgün ses versin :p
Bugün KZ ZSN Pro X'i alıyorum. Gelince yorum yaparım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı