L720 - Üzgün Surat Hatası

erbil25

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba.
Lumia 720 kullanıyorum. Bugün okuldayken telefonum donmaya başladı bende yeniden başlattım bir iki defa. Daha sonra telefon açılırken fotoğraftaki hatayı verdi. Biraz internette araştırdım Nokia Care Suite'le rom atmak gerekmiş ama pek beceremedim. Telefonun garantisi var ama açmaya uğraştığımdan büyük ihtimalle geri yollarlar uğraşmak istemiyorum. Telefoncuya da 50-100 Tl de bayılamam. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• windows-phone-uzgun-surat-171015.jpg
    windows-phone-uzgun-surat-171015.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 744
Telefonun "brick" olmuş. Windows Device Recovery Tool veya Lumia Software Tool programlarını kullanarak içine tekrar yazılım atman gerekecek.

Windows Device Recovery Tool telefonu görmüyor. Bu galiba işe yaramadı. Nokia Care Suite ile de denemiştim internetteki bilgilerle ama yapamamıştım. Birde sen yardımcı olursan belki hallederim.

Telefoncuya götürüpte 50-100 TL bayılmak istemiyorum.

Elinizde cihazın sistem dosyaları yoksa öncelikle buradan NaviFirm+ indirmeniz gerek. Programı açın ve yukarıdaki arama kısmına cihazın ürün kodunu (product code) girip sistem dosyalarını indirin.
059S4L1 - Siyah
059S503 - Mavi
059S504 - Sarı
059S505 - Kırmızı
059S506 - Beyaz

Sistem dosyasını indirdikten sonra Nokia Care Suite programını indirin ve kurun. Navifirm+ sistem dosyalarını indirdiği klasörün ismine ürün kodunu yazar, klasörün ismini RM-885 olarak değiştirin. Daha sonra RM-885 klasörünü C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products klasörüne atın.

Telefonu kapatın ve ses açma tuşu ile güç tuşuna basılı tutun, titreşimi hissedince elinizi güç tuşundan çekin, ses açma tuşuna basmaya devam edin. Ekrana şimşek ve çark işareti geldiyse telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

Nokia Care Suite'ı açın, Product Support Tool for Store'a girin. File > Open Product ile Lumia 720'yi açın. Sol alttan Programming > Recovery'e girin. Update List'e tıklayın, ROM dosyası göründüyse Start deyin ve başlatın.

Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak telefonu yeniden başlatmanızı isteyen bir ekran gelecek, telefon yeniden başlayana kadar ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun. Daha sonra Retry tuşuna tıklayın ve işlemi başlatın.
Telefon kırmızı ekrana geçecek, bir süre beklemeniz gerekecek.

Not: Telefonun şarjının yeterli düzeyde olduğundan emin olun. İşlem sırasında kabloyu çıkartmayın.
Nokia Care Suite'da Programming tuşu aktif değilse bilgisayarın dilini İngilizce, bölgesini de ABD olarak ayarlayın denetim masasından.

Yine olmazsa yarın TeamViewer ile bağlanabilirim.

Product Support Tool for Store'a girince resimdeki hatayı alıyorum. Sonra da durdurulma hatası. Bir de sen link atar mısın Nokia Care Suite için.

Birde bu çark ve çarpıdan telefonu nasıl kurtarıcam. Güç + Ses Açma tuşuna basıyorum yeniden başlatmıyor.

Dil ve bölge ayarlarını da değiştirdim.

Her şeyi hallettim son hata bu çıktı karşıma.

Untitled.png

Kardeşim sorunu hallettim. Hard reset denedim düzeldi telefon. Yedeklemeleri de geri yüklemedim sorun çıkmasın diye. Teşekkürler yine de.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    141,3 KB · Görüntüleme: 302
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı