Lamzu Atlantis fare gıcırdıyor

ayberkugras

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Lamzu atlantis aşağıda gordugunuz gibi gicirdiyor garantiye yolladim uretim toleransi dediler nasıl duzeltirim cok rahatsiz ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
evveeet, işte bu fareye bayılmama rağmen benim de başıma gelmiş ve yepyeni fareyi açmama sebep olmuş bir olay. çözümü çok kolay ama kesinlikle bununla uğraşmak zorunda değilsin çünkü bu kadar ses ne yazık ki üretim hatasıdır ve yenisiyle değişmesi gerekir. wraith esportsun yardım etmemesine şaşkınım çünkü çok iyilerdir genelde. (onlardan aldıysanız tabi) lamzunun emailı var onlara bir mail atın değişim alamadığınız hakkında, en azından ürünü sattıkları adamların arkasında durmadığından bilgileri olsun (evet maillara bakıyorlar ama ingilizce güzelcene yazın çünkü çinliler)
Fix kısmına gelelim şimdi, farenin skatezlerini sökün ucundan tırnağınızla kaldırarak ve sakın bükmeyin sökerken. Dümdüz olacak şekilde koyun bir yere (yapışkan kısmını bir yere temas ettirmeyin yoksa skatez oraya yapışır)
vidaları sökün 4 tane olacak.
fareyi kabloyu taktığınız uç kısmını elinizle hafif aşağı iktirin sonra yavaşça sağlı sollu tırnağınızı sokarak çıkartın taban kısmını.
farenin üst kapağını ters çevirip size aşağıda attığım fotoğraftaki yere bir bakın, orada küçücük süngerimsi yapışkan bir bez veya küçük bir kumaş diyebileceğim bir parça olacak. Eğer fotoğraftaki gibi aşağıya kaymışsa onu yukarıya iktirin ve içeri girsin iyice. (hem sağ hem solda var gördüğünüz üzere, sağdaki olması gereken, soldakiyse dışarı çıkmış hali)
sonra farenin alt kapağını takıp vidalayın, skatezleri takmayın, clickleri test edin. baktınız hala biraz ses çıkıyor, o zaman tekrar açın fareyi ve size aşağıda bir video attım, orada olduğu gibi küçük bir alüminyum bant yapıştırın oraya. tekrar test edin clickleri, baktınız hala biraz boşluk var yani sıkı değil, o zaman bir katman daha kesin banttan ve gene üstüne yapıştırın aynı yerin. Bu sorun şu oluyor tam olarak, farelerin "tık" sesi çıkarmasını sağlayan şeye switch denir ve üstündeki tuşlara bastığınızda o tuş switche değer (sizin bant yapıştıracağınız yer değecek oraya) böylece fareniz tıklamış olur. Lamzularda o küçük sünger sıkıntı çıkarıyor bazen veya direk ebatta eşitsizlik oluyor bu yüzden tuş switch'e direk değmiyor, arada boşluk kalıyor. O boşluğu kapatmanız gerek. (sünger kaymadıysa ve aynıysa sakın ellemeyin, sadece bant yapıştırın dediğim yere ve sorun çözülecektir)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
videoyu dk 2.30'dan itibaren izleyin, bantı yapıştıracağınız yer lamzudaki siyah kare noktalar
Bf.jpeg

Evveeet, işte bu fareye bayılmama rağmen benim de başıma gelmiş ve yepyeni fareyi açmama sebep olmuş bir olay. Çözümü çok kolay ama kesinlikle bununla uğraşmak zorunda değilsin çünkü bu kadar ses ne yazık ki üretim hatasıdır ve yenisiyle değişmesi gerekir. Wraith e-Sports'un yardım etmemesine şaşkınım çünkü çok iyilerdir genelde. (onlardan aldıysanız tabii) Lamzu'nun emailı var onlara bir mail atın değişim alamadığınız hakkında, en azından ürünü sattıkları adamların arkasında durmadığından bilgileri olsun (evet maillara bakıyorlar ama İngilizce güzelcene yazın çünkü çinliler)
Fix kısmına gelelim şimdi, farenin skatezlerini sökün ucundan tırnağınızla kaldırarak ve sakın bükmeyin sökerken. Dümdüz olacak şekilde koyun bir yere (yapışkan kısmını bir yere temas ettirmeyin yoksa skatez oraya yapışır)
Vidaları sökün 4 tane olacak.
Fareyi kabloyu taktığınız uç kısmını elinizle hafif aşağı iktirin sonra yavaşça sağlı sollu tırnağınızı sokarak çıkartın taban kısmını.
Farenin üst kapağını ters çevirip size aşağıda attığım fotoğraftaki yere bir bakın, orada küçücük süngerimsi yapışkan bir bez veya küçük bir kumaş diyebileceğim bir parça olacak. Eğer fotoğraftaki gibi aşağıya kaymışsa onu yukarıya iktirin ve içeri girsin iyice. (hem sağ hem solda var gördüğünüz üzere, sağdaki olması gereken, soldakiyse dışarı çıkmış hali)
Sonra farenin alt kapağını takıp vidalayın, skatezleri takmayın, Click'leri test edin. Baktınız hala biraz ses çıkıyor, o zaman tekrar açın fareyi ve size aşağıda bir video attım, orada olduğu gibi küçük bir alüminyum bant yapıştırın oraya. Tekrar test edin Click'leri, baktınız hala biraz boşluk var yani sıkı değil, o zaman bir katman daha kesin banttan ve gene üstüne yapıştırın aynı yerin. Bu sorun şu oluyor tam olarak, farelerin "tık" sesi çıkarmasını sağlayan şeye Switch denir ve üstündeki tuşlara bastığınızda o tuş Switch'e değer (sizin bant yapıştıracağınız yer değecek oraya) böylece fareniz tıklamış olur. Lamzu'larda o küçük sünger sıkıntı çıkarıyor bazen veya direk ebatta eşitsizlik oluyor bu yüzden tuş Switch'e direk değmiyor, arada boşluk kalıyor. O boşluğu kapatmanız gerek. (sünger kaymadıysa ve aynıysa sakın ellemeyin, sadece bant yapıştırın dediğim yere ve sorun çözülecektir)
videoyu dk 2.30'dan itibaren izleyin, bandı yapıştıracağınız yer Lamzu'daki siyah kare noktalar.
Eki Görüntüle 1691724

Wraith'ten aldim ama geri gonderdiler.

Evveeet, işte bu fareye bayılmama rağmen benim de başıma gelmiş ve yepyeni fareyi açmama sebep olmuş bir olay. Çözümü çok kolay ama kesinlikle bununla uğraşmak zorunda değilsin çünkü bu kadar ses ne yazık ki üretim hatasıdır ve yenisiyle değişmesi gerekir. Wraith e-Sports'un yardım etmemesine şaşkınım çünkü çok iyilerdir genelde. (onlardan aldıysanız tabii) Lamzu'nun emailı var onlara bir mail atın değişim alamadığınız hakkında, en azından ürünü sattıkları adamların arkasında durmadığından bilgileri olsun (evet maillara bakıyorlar ama İngilizce güzelcene yazın çünkü çinliler)
Fareyi kabloyu taktığınız uç kısmını elinizle hafif aşağı iktirin sonra yavaşça sağlı sollu tırnağınızı sokarak çıkartın taban kısmını.
Farenin üst kapağını ters çevirip size aşağıda attığım fotoğraftaki yere bir bakın, orada küçücük süngerimsi yapışkan bir bez veya küçük bir kumaş diyebileceğim bir parça olacak. Eğer fotoğraftaki gibi aşağıya kaymışsa onu yukarıya iktirin ve içeri girsin iyice. (hem sağ hem solda var gördüğünüz üzere, sağdaki olması gereken, soldakiyse dışarı çıkmış hali)
Sonra farenin alt kapağını takıp vidalayın, skatezleri takmayın, Click'leri test edin. Baktınız hala biraz ses çıkıyor, o zaman tekrar açın fareyi ve size aşağıda bir video attım, orada olduğu gibi küçük bir alüminyum bant yapıştırın oraya. Tekrar test edin Click'leri, baktınız hala biraz boşluk var yani sıkı değil, o zaman bir katman daha kesin banttan ve gene üstüne yapıştırın aynı yerin. Bu sorun şu oluyor tam olarak, farelerin "tık" sesi çıkarmasını sağlayan şeye Switch denir ve üstündeki tuşlara bastığınızda o tuş Switch'e değer (sizin bant yapıştıracağınız yer değecek oraya) böylece fareniz tıklamış olur. Lamzu'larda o küçük sünger sıkıntı çıkarıyor bazen veya direk ebatta eşitsizlik oluyor bu yüzden tuş Switch'e direk değmiyor, arada boşluk kalıyor. O boşluğu kapatmanız gerek. (sünger kaymadıysa ve aynıysa sakın ellemeyin, sadece bant yapıştırın dediğim yere ve sorun çözülecektir)
videoyu dk 2.30'dan itibaren izleyin, bandı yapıştıracağınız yer Lamzu'daki siyah kare noktalar.
Eki Görüntüle 1691724

Lamzuyada yazdim onlarda uretim toleransi dedi.

Eki Görüntüle 1691724

Skatezleri daha yeni cikardim.
Ama yamulutor cikarken tam nasıl cikarmam.
Gerek (ben fon makinesiyle isitip tirnagimla ciksrdim sonra tekrar taktim)

Eki Görüntüle 1691724

Siz garantiye yolladiniz mi? Actiktan sonra garanti bozulur mu?

Son düzenleme:
Wraith'ten aldim ama geri gonderdiler.

Lamzuyada yazdim onlarda uretim toleransi dedi.

Skatezleri daha yeni cikardim.
Ama yamulutor cikarken tam nasıl cikarmam.
Gerek (ben fon makinesiyle isitip tirnagimla ciksrdim sonra tekrar taktim)

Siz garantiye yolladiniz mi? Actiktan sonra garanti bozulur mu?
ben connectten almıştım o zamanlar numaralarına ulaşılmıyordu emaillarına da hiç yazmadım, kendim yukarıdaki şekilde çözdüm ama içime sinmeyince sattım. yenisini aldım bunda da bildiğin gıcırdama ve tuşta takılma oluyordu, ama böyle değil bayağı cırttt gibi bir ses. onu da başkasından almıştım ve iade ettim direk öyle çıkınca, en sonuncusunda 0 aldım ve bir sorun çıkmadı, uzun lafın kısası herkese mükemmel gelen bir mouse ancak şansımıza böyle çıkıyor. açıldığını anlasınlar önemli değil çünkü iade almıyorlarmış, lamzuya da helal olsun boş firmaymış 100 dolars sorunlu mouse satıyor. kutu içinde yedek skatez var, dediğim işlemleri yapın yüzde 99 çözülür sorun budur, geri takarken yeni skatezleri takarsınız.

Ben connectten almıştım o zamanlar numaralarına ulaşılmıyordu emaillarına da hiç yazmadım, kendim yukarıdaki şekilde çözdüm ama içime sinmeyince sattım. Yenisini aldım bunda da bildiğin gıcırdama ve tuşta takılma oluyordu, ama böyle değil bayağı cırttt gibi bir ses. Onu da başkasından almıştım ve iade ettim direk öyle çıkınca, en sonuncusunda 0 aldım ve bir sorun çıkmadı, uzun lafın kısası herkese mükemmel gelen bir mouse ancak şansımıza böyle çıkıyor. Açıldığını anlasınlar önemli değil çünkü iade almıyorlarmış, Lamzu'ya da helal olsun boş firmaymış 100 dolars sorunlu mouse satıyor. Kutu içinde yedek skatez var, dediğim işlemleri yapın yüzde 99 çözülür sorun budur, geri takarken yeni skatezleri takarsınız.

Teşekkür ederim sizde su an bu sıkıntı yok değil mi?

Ben connectten almıştım o zamanlar numaralarına ulaşılmıyordu emaillarına da hiç yazmadım, kendim yukarıdaki şekilde çözdüm ama içime sinmeyince sattım. Yenisini aldım bunda da bildiğin gıcırdama ve tuşta takılma oluyordu, ama böyle değil bayağı cırttt gibi bir ses. Onu da başkasından almıştım ve iade ettim direk öyle çıkınca, en sonuncusunda 0 aldım ve bir sorun çıkmadı, uzun lafın kısası herkese mükemmel gelen bir mouse ancak şansımıza böyle çıkıyor. Açıldığını anlasınlar önemli değil çünkü iade almıyorlarmış, Lamzu'ya da helal olsun boş firmaymış 100 dolars sorunlu mouse satıyor. Kutu içinde yedek skatez var, dediğim işlemleri yapın yüzde 99 çözülür sorun budur, geri takarken yeni skatezleri takarsınız.

0'i kaca aldin Wraith'ten mi aldin.

Hayır yok ve 2099 wraithtten aldım ancak connectten aldığımdaysa 1750ydi, stokları bitince kalktı oradan meğer email atsak dönüyorlarmış.

Keske donseymissin. Attigin fotografa baktim fakat anlayamadim o cikan siyah seyi nereye takicaz fotografta cok belli olmuyor.

Keske donseymissin. Attigin fotografa baktim fakat anlayamadim o cikan siyah seyi nereye takicaz fotografta cok belli olmuyor.
boşluk var ya tuşun alt kısmında, oraya; fotoda yuvarlakla çizili duruyor ya siyah şey onun olduğu yerde bir boşluk var görüyüorsunuz. oraya direk sokun içeri doğru, eğer düzelmezse bant yapıştırma yöntemiyle düzeltirsiniz. clickler kendine geliyor öyle

Boşluk var ya tuşun alt kısmında, oraya; fotoda yuvarlakla çizili duruyor ya siyah şey onun olduğu yerde bir boşluk var görüyüorsunuz. Oraya direk sokun içeri doğru, eğer düzelmezse bant yapıştırma yöntemiyle düzeltirsiniz. Click'ler kendine geliyor öyle.

Kral direkt tum fareyi söktüm o süngeri çıkarttım cımbızla dogru yerine taktım biraz ezildi ama yine de taktımsonra o bant taktiğini denedim 2 kat bant yaptım ama yine nafile azaldı ama geçmedi yine süngeri biraz ezerek küçülttüm yanlışlıkla milimlik bir şey sıkıntı olur mu bantta cok ufak büyük geldi ama sıkıntı yapmıyor su anlık inşallah bozulmaz mouse.

Kral direkt tum fareyi söktüm o süngeri çıkarttım cımbızla dogru yerine taktım biraz ezildi ama yine de taktımsonra o bant taktiğini denedim 2 kat bant yaptım ama yine nafile azaldı ama geçmedi yine süngeri biraz ezerek küçülttüm yanlışlıkla milimlik bir şey sıkıntı olur mu bantta cok ufak büyük geldi ama sıkıntı yapmıyor su anlık inşallah bozulmaz mouse.

1 kat daha cıktım saka maka düzeldi :D cok sağ olasın.

Son düzenleme:

1 kat daha cıktım saka maka düzeldi :D cok sağ olasın.
haha ne demek, ben süngeri tamamen söküp çıkarttım en son direk bant metodunu uyguladım ve öyle düzeldi iki... tıklarken biraz zorluyorsa parmağını banttan bi katman sökebilirsin kanka, o zaman da azıcık boşluk kalır gibi arada ama rahatçana hareket eder tuş; bu lamzuda ne yazık ki illaha o tuş bi sallanacak veya oynayacak 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı