Lamzu Atlantis fare gıcırdıyor

Wraithe 1 ay önce Lamzu mini geldiği zaman fiyat değişikliği olacak mı diye 2 3 kere farklı zamanlarda sordum. Hepsinde de fiyat değişmeyecek dediler. Lamzu mini stoklara +250 TL ile girdi. Firmaya güven konusunda tereddütlüyüm.

yaani saçmalık olmuş ki farenin fiyatı yurtdışında aynı iki boyda da, kar marjları ne kadar bilmiyorum döviz biraz yükselişe geçti diye kendilerini sağlama almak istemiş olabilirler, bir de 2100tl indirimli fiyatıydı herhalde onu da bitirmişler... neyse sağlık olsun hocam, yakında gene düşer belki o civarlara

yaani saçmalık olmuş ki farenin fiyatı yurtdışında aynı iki boyda da, kar marjları ne kadar bilmiyorum döviz biraz yükselişe geçti diye kendilerini sağlama almak istemiş olabilirler, bir de 2100tl indirimli fiyatıydı herhalde onu da bitirmişler... neyse sağlık olsun hocam, yakında gene düşer belki o civarlara
Yani yaptıkları iş değil. Bana fiyat değişkenlik gösterebilir diyebilirlerdi. V2 pronun 2500 a satıldığı bir yerde bu mouse 2300 olmamalı. Yurt dışı satış fiyatları da belli. 🤷🏻

evveeet, işte bu fareye bayılmama rağmen benim de başıma gelmiş ve yepyeni fareyi açmama sebep olmuş bir olay. çözümü çok kolay ama kesinlikle bununla uğraşmak zorunda değilsin çünkü bu kadar ses ne yazık ki üretim hatasıdır ve yenisiyle değişmesi gerekir. wraith esportsun yardım etmemesine şaşkınım çünkü çok iyilerdir genelde. (onlardan aldıysanız tabi) lamzunun emailı var onlara bir mail atın değişim alamadığınız hakkında, en azından ürünü sattıkları adamların arkasında durmadığından bilgileri olsun (evet maillara bakıyorlar ama ingilizce güzelcene yazın çünkü çinliler)
Fix kısmına gelelim şimdi, farenin skatezlerini sökün ucundan tırnağınızla kaldırarak ve sakın bükmeyin sökerken. Dümdüz olacak şekilde koyun bir yere (yapışkan kısmını bir yere temas ettirmeyin yoksa skatez oraya yapışır)
vidaları sökün 4 tane olacak.
fareyi kabloyu taktığınız uç kısmını elinizle hafif aşağı iktirin sonra yavaşça sağlı sollu tırnağınızı sokarak çıkartın taban kısmını.
farenin üst kapağını ters çevirip size aşağıda attığım fotoğraftaki yere bir bakın, orada küçücük süngerimsi yapışkan bir bez veya küçük bir kumaş diyebileceğim bir parça olacak. Eğer fotoğraftaki gibi aşağıya kaymışsa onu yukarıya iktirin ve içeri girsin iyice. (hem sağ hem solda var gördüğünüz üzere, sağdaki olması gereken, soldakiyse dışarı çıkmış hali)
sonra farenin alt kapağını takıp vidalayın, skatezleri takmayın, clickleri test edin. baktınız hala biraz ses çıkıyor, o zaman tekrar açın fareyi ve size aşağıda bir video attım, orada olduğu gibi küçük bir alüminyum bant yapıştırın oraya. tekrar test edin clickleri, baktınız hala biraz boşluk var yani sıkı değil, o zaman bir katman daha kesin banttan ve gene üstüne yapıştırın aynı yerin. Bu sorun şu oluyor tam olarak, farelerin "tık" sesi çıkarmasını sağlayan şeye switch denir ve üstündeki tuşlara bastığınızda o tuş switche değer (sizin bant yapıştıracağınız yer değecek oraya) böylece fareniz tıklamış olur. Lamzularda o küçük sünger sıkıntı çıkarıyor bazen veya direk ebatta eşitsizlik oluyor bu yüzden tuş switch'e direk değmiyor, arada boşluk kalıyor. O boşluğu kapatmanız gerek. (sünger kaymadıysa ve aynıysa sakın ellemeyin, sadece bant yapıştırın dediğim yere ve sorun çözülecektir)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu dk 2.30'dan itibaren izleyin, bantı yapıştıracağınız yer lamzudaki siyah kare noktalar
Eki Görüntüle 1691724
Aynı şekilde bende de gıcırtı vardı söylediğiniz taktiği uyguladım tam olarak geçmese de biraz daha azaldı diyebilirim ilkinden daha iyi olması da sevindirdi tabi.Sormak istediğim bir şey var.Switchleri direkt değiştirmeye yollasam sorun kökten çözülür mü acaba aynı switchten değiştirseler ?

Yeni konular

Geri
Yukarı