Lamzu Atlantis Mouse kayması

cheams621

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: GIGABYTE B550M DS3H

İşlemci:AMD Ryzen 5 5600

RAM:GSKILL 8GB RIPJAWS DDR4 3600 MHZ

Ekran Kart: Gainward 3060TI GHOST 8GB

Depolama: MLD 500GB M300 - APACER 500 GB

Kasa: THERMALTAKE S200 TG 650W 80+

Monitör: Lenovo G24-20

Klavye: Durgod K310

Mouse: Lamzu Atlantis - HK Gaming Sirius M

Kulaklık: HyperX Cloud II
Meslek
Dijital Pazarlamacı
Merhaba arkadaşlar ikinci el bir Lamzu Atlantis aldım. Cihazı biraz deneyimledikten sonra bir sorun olduğunu fark ettim ve araştırmaya koyuldum. FPS türü oyunlar oynadığım için bu tarz şeyler beni rahatsız ediyor. Valorant'ta veya CS:GO'da oynarken mouse minik hareketlerimi devam ettirir nitelikte bir hareket yapıyor. Araştırmalar yaptım fakat açıkçası bir çözüm bulamadım. Firmware Update yaptım, Driver'da ayarlarla oynadım fakat düzelmiyor böyle bir şey nasıl düzeltilebilir acaba?

Merhaba arkadaşlar ikinci el bir Lamzu Atlantis aldım. Cihazı biraz deneyimledikten sonra bir sorun olduğunu fark ettim ve araştırmaya koyuldum. FPS türü oyunlar oynadığım için bu tarz şeyler beni rahatsız ediyor. Valorant'ta veya CS:GO'da oynarken mouse minik hareketlerimi devam ettirir nitelikte bir hareket yapıyor. Araştırmalar yaptım fakat açıkçası bir çözüm bulamadım. Firmware Update yaptım, Driver'da ayarlarla oynadım fakat düzelmiyor böyle bir şey nasıl düzeltilebilir acaba?
Sorununuz ne ki tam olarak?

Sorunum tam olarak sensör bazı hareketlerimde, genel olarak minik hareketlerimde kendi kendine kayıyor.
Hassasiyetiniz yüksek mi? Buradan 0 yazan yeri 4 yapmayı deneyebilirsiniz.
1686500085867.png

Hassasiyetiniz yüksek mi? Buradan 0 yazan yeri 4 yapmayı deneyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1816705

Oyunlarda düşük hassasiyet oynuyorum Valorant: 0,25 sens ve 650 dip CS 0.795 sens ve 650 DPI. Debounce'ye gelince de Driver'ı kurduğumda 6ms'Ti azaltıp arttırmayı denedim fakat bir değişiklik olmadı...

@cheams621 konunun debounce time ile alakası yok. LOD miktarını değiştirmeyi deneyin. Aynı fareyi kullanıyorum. Sensörde tutarsızlık olabilir ya da kullandığınız mousepad sorun yaratıyor olabilir.

@cheams621 konunun debounce time ile alakası yok. Lod miktarını değiştirmeyi deneyin. Aynı fareyi kullanıyorum. Sensörde tutarsızlık olabilir ya da kullandığınız mouse pad sorun yaratıyor olabilir.

1mm ve 2Mm'yi de denedim fakat sorun devam ediyor mousepadimde gözle görebildiğim hiçbir sorun yok fakat değiştirip deneme fırsatım yok şu an denedikten sonra tekrar yazacağım.

Dostum sorunu çözebildin mi?
Aynı sorun bende de var son 1 haftadır başladı.
Optik bozulduğunu düşünüyorum.
Sorun tam olarak şu aslında mouse soldan sağ kaydırırken atlama yapıyor sanki anlık donma veya FPS düşükmüş gibi tarif etsem yeridir.

Dostum sorunu çözebildin mi?
Aynı sorun bende de var son 1 haftadır başladı.
Optik bozulduğunu düşünüyorum.
Sorun tam olarak şu aslında mouse soldan sağ kaydırırken atlama yapıyor sanki anlık donma veya FPS düşükmüş gibi tarif etsem yeridir.

Hocam benim sorunum mouse Pad'den dolayıymış 90x40 mouse pad kullanıyorum ters tarafına çevirdim sorun düzeldi. Sanırım sensör gözle görülemeyen bozuklukları algılayıp yapıyor bunu. Önerim benim gibi mouse Pad'i çevir ve sensöre ağzınla bir üfle, çok tozlu ortamlarda sensör tozlanıp onu algılayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı