Lamzu atlantis alınır mı?

Bütçe
2250
Anladım zaten Lamzu'dan caydıran tek etken o gecikme değeriydi. Rtings'te açıklama olarak şu yazı var:

Eki Görüntüle 1643651

Anladığım kadarıyla farede boşta pil tasarrufu için gecikmeyi arttıran bir mod var. Altta ise aynı sensörü kullanan farelerden daha yüksek gecikmeye sahip olduğu, sonuçların hala iyi olduğu ama hızlı ve hareketli, Apex gibi oyunlarda hissedilebileceği yazıyor.

Kullanan birisi varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Valorant, CS gibi oyunlarda o kadar etkili olur mu?
Şöyle diyor:
"Atlantis genel olarak etkileyici bir sensör gecikme performansına sahip. Test sırasında fark ettik ki fare kullanılmadığında sensör 5 saniye içerisinde güç tasarrufu moduna geçiyor. Bu da fareyi tekrar hareket ettirip güç tasarrufu modundan çıkardığınızda input lag'a (giriş gecikmesine) neden oluyor. Lamzu'nun sitesinden Atlantis için güç tasarrufu moduna geçme süresini uzatan firmware güncellemesini kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Üstteki güç tasarrufu modundan bağımsız olarak bu farenin, aynı sensörü kullanan diğer farelere göre harekete başlama gecikmesinin daha yüksek olduğunu tespit ettik. Sonuçlar yine de iyi ve oyun oynarken bu hafif gecikmeyi hissetmeyeceksiniz. Fakat hızlı rekabetçi oyunlarda performansınıza etki edebilir."

Ağır rekabetçi oyuncusu değilseniz ve çok iyi oynamıyorsanız bahsi geçen gecikmeyi hissedeceğinizi sanmıyorum.

Şöyle diyor:
"Atlantis genel olarak etkileyici bir sensör gecikme performansına sahip. Test sırasında fark ettik ki fare kullanılmadığında sensör 5 saniye içerisinde güç tasarrufu moduna geçiyor. Bu da fareyi tekrar hareket ettirip güç tasarrufu modundan çıkardığınızda input Lag'a (giriş gecikmesine) neden oluyor. Lamzu'nun sitesinden atlantis için güç tasarrufu moduna geçme süresini uzatan Firmware güncellemesini kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Üstteki güç tasarrufu modundan bağımsız olarak bu farenin, aynı sensörü kullanan diğer farelere göre harekete başlama gecikmesinin daha yüksek olduğunu tespit ettik. Sonuçlar yine de iyi ve oyun oynarken bu hafif gecikmeyi hissetmeyeceksiniz. Fakat hızlı rekabetçi oyunlarda performansınıza etki edebilir."

Ağır rekabetçi oyuncusu değilseniz ve çok iyi oynamıyorsanız bahsi geçen gecikmeyi hissedeceğinizi sanmıyorum.

Genelde Valorant oynuyorum ve yüksek elo oyuncusuyum. O yüzden güzel bir FPS mouse'u istiyordum. YouTube'da Swarcow isimli kişiyi belki duymuşsunuzdur. Ona bu durumu sordum ve "Verilere bakma ya uzun süredir kullanıyorum 10 numara gpx de kullandım bayağı bir fark falan yok." dedi. Şu an tekrar atlantis ve sora arasındayım. O gecikme fark yaratır mı kararsız kaldım valorantta ama atlantisi alacağım gibi duruyor.

Genelde Valorant oynuyorum ve yüksek elo oyuncusuyum. O yüzden güzel bir FPS mouse'u istiyordum. YouTube'da Swarcow isimli kişiyi belki duymuşsunuzdur. Ona bu durumu sordum ve "Verilere bakma ya uzun süredir kullanıyorum 10 numara gpx de kullandım bayağı bir fark falan yok." dedi. Şu an tekrar atlantis ve sora arasındayım. O gecikme fark yaratır mı kararsız kaldım valorantta ama atlantisi alacağım gibi duruyor.
İkisini de kullanmadım. Daha doğrusu böyle üst seviye bir fare kullanmadım, ihtiyaç da duymadım. Swarcow'u biliyorum. Sana demek istediğim de buydu zaten. Aradaki o MS'ler o kadar küçük ki aşırı iyi oynamıyorsan veya profesyonel değilsen fark etmezsin diye düşünüyorum.

Sadece Rtings'e de bakmana gerek yok ayrıca. Başka inceleme sitelerine de bak bir de onların yorumunu gör.

Dostum Atlantis mi aldın memnun musun acaba? Bahsedilen delay olayı firmware ile düzeltiliyormuş sanırım.

Evet, güç tasarrufu modundan dolayı olan gecikme düzeltiliyor. Ancak sensörün kendisinin de gecikmesi biraz fazla. Mesajımı okumadınız mı?

Okudum da RTINGS'in doğru verileri yanlış yorumlama sorunu var. Ayrıca kendileri yazılımını yüklememiş o yüzden soruyorum. Zaten İngilizcem var.

Başka bir yerde bu konuya dair net bir bilgi bulamadım. Motion delay sorunlarından bahsediliyor ancak RTINGS'in bahsettiği soruna denk gelmedim. Zaten direkt adamakıllı inceleme bulamadım. Her yer salak saçma YouTuber incelemeleriyle dolu.

Hocam aldınız mı lamzu atlantisi bende almak üzereyim danışmak istedim.

Lamzu Atlantis'in gecikme değerlerinden dolayı bende almaktan vazgeçmiştim. G PRO X superlight kullanıyorum ve değiştirmek istiyorum ama Click latency ve sensor latency değerleri çok iyi seviyede sırf bu yüzden değiştirmiyorum. Superlight'a en yakın olan ise Viper V2 Pro. Önümde iki seçenek var ya G PRO X superlight ile devam edeceğim ya da Viper V2 Pro modeline geçeceğim.

Hissetmezsiniz Lamzu on numara bir mouse, sensör olarak gpx'in sensöründen daha iyi motion sync teknolojisi ile ve switchleri de optik olmayan switchler arasında bence en iyisi. Geç olmuş yorumum ama RTings ilk başta firmware atmadan yapmıştı o hesaplamaları ondan biraz yanlışlıklar vardı. Sonra da bakmadım mouse'u alınca, tenz bile atlantis mainledi birkaç hafta, emin olun profesyonel arenada bile kullanılabilecek bir mouse so yeah. GPX'te ayrıca omron 20m switchler var ve double click hatası çok nadir olsa da çıkar. İllaha sensör ve click latency en ama en iyisi olacak derseniz yukarıdaki gibi viper v2 pro veya deathadder v3 pro modeline yönelmeniz gerek; ve hayır v2 pro'da asla gıcırdama yok zaten onda optik switchler var yani en iyisi, en dayanıklısı... Aksine benim Lamzu'da olmuştu, onu da değişimle halledersiniz zaten.

Geri
Yukarı