LAN Üzerinden Veri Aktarma Hızı

tnadrk

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba herkese, ethernet kablosu yardımıyla 150gb bilgisayarlar arası veri aktarımı yapmak istiyorum. Saniyede kaç mb veri aktarabilirim.

Teşekkürler

Veri aktarımı yaptığın dosyanın türüne göre de değişebilir oran bunu çok gördüm. Örneğin mp4, mp3, avi, divx, flv uzantılı dosyalardan söylenen hızlara ulaşabilirsin ama bazı dosyalarda verim düşebilir.

Arada modemde darboğaz yaşayacaksınız muhtemelen. Modemi aradan çıkarıp bilgisayarları doğrudan LAN kablosu ile birleştirmeniz yararınıza olacaktır. İki bilgisayarda 1Gbit bağlantıyı destekliyorsa saniyede 70-80MB hız ile aktarım yapabilirsiniz, tabi bu aktaracağınız veriye göre değişiklik gösterecektir.

Arada modemde darboğaz yaşayacaksınız muhtemelen. Modemi aradan çıkarıp bilgisayarları doğrudan LAN kablosu ile birleştirmeniz yararınıza olacaktır. İki bilgisayarda 1Gbit bağlantıyı destekliyorsa saniyede 70-80MB hız ile aktarım yapabilirsiniz, tabi bu aktaracağınız veriye göre değişiklik gösterecektir.

Malesef anakartım 100 Mbps destekliyor.

@tnadrk Bunu nereye bakarak anladınız ? Modeme bağlıyken 100 Mbps göstermesi gayet normal, iki bilgisayarı birbirine LAN kablosu ile bağladıktan sonraki değere bakın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı