LAN kablosu renkleri doğru mu dizilmiş?

alper414129

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. CAT 6 kablosu hasar aldığı için yeni uç taktım fakat 500 megabit aldığım hız 100mb/s düştü.
Renk körü olduğum için ayırt edemiyorum. Resmini çektim, doğru olup olmadığını yazarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20221203_003931.jpg
    IMG_20221203_003931.jpg
    51,7 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2022-12-03-00-32-59-190-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-03-00-32-59-190-edit_com.android.chrome.jpg
    117,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. CAT 6 kablosu hasar aldığı için yeni uç taktım fakat 500 megabit aldığım hız 100mb/s düştü.
Renk körü olduğum için ayırt edemiyorum. Resmini çektim, doğru olup olmadığını yazarsanız sevinirim.
Bazı renkler orada yazanla uymuyor ancak eldeki renklerle doğru bir dizilim yapmışsınız gibi duruyor. 1. Sıradaki renk turuncu beyaz yazıyor ama sizdeki pembe bilginiz olsun. Orada olmayan başka renk var mı?

İlk sıradaki renk pembe gibi görünüyor ama diğer renkler doğru. Büyük ihtimalle kameradan dolayı öyle çıkmış. Aslında bu kabloyu hangi cihaza bağlıyorsanız 100 mü yoksa 1000 mi çalıştığını görebilirsiniz. Router'a takıyorsanız router arayüzünden, bilgisayara takıyorsanız da ağ ve internet ayarları kısmından görebilirsiniz.

Bazı renkler orada yazanla uymuyor ancak eldeki renklerle doğru bir dizilim yapmışsınız gibi duruyor. 1. Sıradaki renk turuncu beyaz yazıyor ama sizdeki pembe bilginiz olsun. Orada olmayan başka renk var mı?

7. Sıradaki kahverengi beyaz değil de tam beyaz gibi fakat takılabilecek en makul yer orası.

Renk körü olmamama rağmen renkleri karıştırdım... Daha kolay yolu yok mu bunun sırf eziyet.

Öncelikle herkese teşekkürler. Bu şekilde bağladım evdeki internet ağlar kısmında 100 MB/s yazıyor. Yeni uç takmadan önce tak çıkar yapıp 1 GB/s olunca bırakıyordum temassız olduğunu düşündüğüm için bugün makas ve jack aldım fakat 100/mb sn de kaldı renklerde mi yanlışlık var diye buraya yazdım fakat orada da yanlışlık yokmuş.

Hay.

Bazı renkler orada yazanla uymuyor ancak eldeki renklerle doğru bir dizilim yapmışsınız gibi duruyor. 1. sıradaki renk turuncu beyaz yazıyor ama sizdeki pembe bilginiz olsun. Orada olmayan başka renk var mı?

Hayır 8 giriş 8 kablo var CAT 6 kablosu ve rj 45 jack kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı