Lancool 216 kasada ARGB kontrolcüsü bulunuyor mu?

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  

Linkteki kasayı satın aldım. Merak ettiğim bir konu var, kasa ARGB ve içerisinde ARGB hub var. Ancak bu ARGB'leri kasadan kontrol edecek kontrolcü var mı yoksa anakart yazılımı üzerinden mi kontrol etmeliyim? Linkte göremedim. Gençergaming'e de ulaşamadım.

@BerkayZ87

1692975593832.png

İzlediğim bir incelemede fanların PWM destekli olduğunu ve anakarttan kontrol edilebildiğini, aynı zamanda ARGB'nin de bu şekil kontrol edilebildiğini söylemiş.

Dakika 7 sonrası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1917046

İzlediğim bir incelemede fanların PWM destekli olduğunu ve anakarttan kontrol edilebildiğini, aynı zamanda ARGB'nin de bu şekil kontrol edilebildiğini söylemiş.

Dakika 7 sonrası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim demek istediğim şu hocam üstte panelden basarak kontrol etme panelini diyorum kasa içerisinde olduğunu biliyorum ama;

1692975707216.png

@GRBreakpoint Farklı bir incelemeye baktım ve aradığım şeyi buldum.

1692975702659.png

SATA girişi, fan güç girişi ve ARGB girişi bulunuyor hubdan gelen kabloda. SATA girişi muhtemelen ARGB portu olmayanlar için konulmuş bir detay.

Benim demek istediğim şu hocam üstte panelden basarak kontrol etme panelini diyorum kasa içerisinde olduğunu biliyorum ama;

Eki Görüntüle 1917069
Bu tuşu bilmiyorum hocam, Lancool 216'yı çok derinlemesine araştırmadım.

@GRBreakpoint Farklı bir incelemeye baktım ve aradığım şeyi buldum.

Eki Görüntüle 1917068

SATA girişi, fan güç girişi ve ARGB girişi bulunuyor hubdan gelen kabloda. SATA girişi muhtemelen ARGB portu olmayanlar için konulmuş bir detay.

Bu tuşu bilmiyorum hocam, Lancool 216'yı çok derinlemesine araştırmadım.
Tamamdır hocam. Zaten çok da sorun değil. Gigabyte yazılım üzerinden kontrol ederim MOBO nun argn kontrolcü girişi var ne de olsa.
Gelince yazarım aşacaklara da kaynak olur.

@BerkayZ87 hocam Gigabyte B650M DS3H anakart modelimde ARGB kontrol için hangi yazılımı indirmeliyim acaba?

Son düzenleme:
@BerkayZ87 hocam Gigabyte B650M DS3H anakart modelimde ARGB kontrol için hangi yazılımı indirmeliyim acaba?
RGB Fusion kendi yazılımı ancak o yazılımı beğenmeyip Auto RGB kullanan pek çok kişi var. İsterseniz siz de öyle yaparsınız.

RGB Fusion kendi yazılımı ancak o yazılımı beğenmeyip Auto RGB kullanan pek çok kişi var. İsterseniz siz de öyle yaparsınız.
Teşekkür ederim. Auto RGB de fusion gibi sorunsuz çalışıyorsa hiç fark etmez. Size de çok sordu sordum 2 gündür. Kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı