Çözüldü LAN'da uzak masaüstü bağlantısı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Hocalar selam, bir program olmadan yan odadaki monitörsüz bilgisayara bağlanmak istiyorum. Ancak aynı modeme bağlı olmamıza rağmen IPv4 adresini girerek bağlantı yapamıyorum. Nasıl yapacağım?

Çözüm
Windows uzak masaüstü uygulamasından bahsediyorsan eğer karşıdaki bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısına izin vermen gerekiyor önce. Sonra bağlantı yapacağın bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısına tıklayıp açıyorsun, ilk pencerede senden bir bilgisayar adı istiyor oraya diğer bilgisayarın adını yazıyorsun, sonraki pencerede diğer bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini istiyor onları da girdikten sonra sorunsuz bağlanabilirsin.
Windows uzak masaüstü uygulamasından bahsediyorsan eğer karşıdaki bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısına izin vermen gerekiyor önce. Sonra bağlantı yapacağın bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısına tıklayıp açıyorsun, ilk pencerede senden bir bilgisayar adı istiyor oraya diğer bilgisayarın adını yazıyorsun, sonraki pencerede diğer bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini istiyor onları da girdikten sonra sorunsuz bağlanabilirsin.

Çözüm
Başlata uzak masaüstü ayarları yazarsan çıkar karşına.
Hocam hortlatıyorum ama bu işlemi karşı taraftaki bilgisayardaki çeşitli videolar ve fotoğraflar için yapıyorum. Bu karşılıklı bir bağlantı değil di mi? Yani sadece biz onun dosyalarına bakabiliyoruz? Güvenlik açısından patlamak istemiyorum.

Hocam hortlatıyorum ama bu işlemi karşı taraftaki bilgisayardaki çeşitli videolar ve fotoğraflar için yapıyorum. Bu karşılıklı bir bağlantı değil di mi? Yani sadece biz onun dosyalarına bakabiliyoruz? Güvenlik açısından patlamak istemiyorum.
Hayır sadece bağlanan bilgisayar içerik görebilir. İki bilgisayar da aynı lan üzerinde değilse sizin bilgisayarınıza bağlanmak için sabit ip'ye ihtiyacı olacak karşı tarafın o da pek yayın bir durum değil zaten.

Hayır sadece bağlanan bilgisayar içerik görebilir. İki bilgisayar da aynı lan üzerinde değilse sizin bilgisayarınıza bağlanmak için sabit IP'ye ihtiyacı olacak karşı tarafın o da pek yayın bir durum değil zaten.

Aklımı kurcalayan bir soruydu. Abim emlak ile uğraşıyor video ve fotoğraf alıyor işverenden onu da bu şekilde yapmak gerekiyor daha kolay olması için. Bana söylediydi bende kuşkulandım o yüzden sordum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı