Laptobun ısınması iade sebebi midir?

Yeni yasaya göre ilk 6 ay içinde donanımsal bir arıza verirse cihaz iade yada değişim talebinde bulunuyorsun. Ama servise göndereceğin cihazın alış tarihinden 6 ay geçmediğini donanımsal bir arızası varsa değişim yada iade talebinde bulunman lazım. Servis formunda tamirini istemediğini belirtmezsen direk tamir ediyorlar.

Yeni yasaya göre ilk 6 ay içinde donanımsal bir arıza verirse cihaz iade yada değişim talebinde bulunuyorsun. Ama servise göndereceğin cihazın alış tarihinden 6 ay geçmediğini donanımsal bir arızası varsa değişim yada iade talebinde bulunman lazım. Servis formunda tamirini istemediğini belirtmezsen direk tamir ediyorlar.
FPS drop donanımsal bir sorun değildir.

105 derece gibi bir rakam nasil donanimsal sorun degil? Hani 80-90 derece olsa anlarim ama suyun kaynama noktasinda ve bu bilgisayar uzun kullanim sonrasinda degil bes on dakika sonrasinda bu degerlere ulasiyor.
Tamam haklı olabilirsin ancak bu global bir servis sorunu değil. İstediğin ülkedeki servise yolla. İade verilmez. Termal macun yenile. Gerekirse soğutucu temin et.

Tamam haklı olabilirsin ancak bu global bir servis sorunu değil. İstediğin ülkedeki servise yolla. İade verilmez. Termal macun yenile. Gerekirse soğutucu temin et.
Bende zaten direk iade icin ugrasmadim servise gonderdim macun yenileyip bakim yapsinlar diye ama adamlar hic birsey yapmayip geri gonderdiler.
Sen garantisine daha bir yil kalan cihazin icini acip garantisini bozarmisin? Bide emin olsam termal macun degisiminden sonra sorunun cozulcegine hic ugrasmam degisirim ama oda kesin degil.
Yaninda extra sogutucuda kullandim 4 fanli ama oda yeterli gelmiyor.

Bende zaten direk iade icin ugrasmadim servise gonderdim macun yenileyip bakim yapsinlar diye ama adamlar hic birsey yapmayip geri gonderdiler.
Sen garantisine daha bir yil kalan cihazin icini acip garantisini bozarmisin? Bide emin olsam termal macun degisiminden sonra sorunun cozulcegine hic ugrasmam degisirim ama oda kesin degil.
Yaninda extra sogutucuda kullandim 4 fanli ama oda yeterli gelmiyor.
O zaman ikinci elden bilgisayarı elden çıkart. İade bekleme. Zamanında bende uğraştım. Bulursam buraya servis raporunu koyarım. İade sebebi değil ama.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı