Laptop 7/24 açık kalırsa arıza oluşur mu?

Eraph

Decapat
Yer
Tekirdağ/Türkiye
Daha fazla  
Bu konu daha önce açılmış fakat ben oyun indirmek için değil oyunu AFK bırakmak için kullanacağım. Dell Inspiron 15 3542 model laptopum var. Bugün yaklaşık 11 saattir aralıksız çalışıyor. Bu gece oyunda güç kasmak için AFK bırakmayı düşünüyorum. Ancak adaptör aşırı ısınıyor. Sabaha kadar patlama, bozulma, anakartın yanması gibi sıkıntılar oluşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu daha önce açılmış fakat ben oyun indirmek için değil oyunu AFK bırakmak için kullanacağım. Dell Inspiron 15 3542 model laptopum var. Bugün yaklaşık 11 saattir aralıksız çalışıyor. Bu gece oyunda güç kasmak için AFK bırakmayı düşünüyorum. Ancak adaptör aşırı ısınıyor. Sabaha kadar patlama, bozulma, anakartın yanması gibi sıkıntılar oluşabilir mi?
Sistem herhangi bir aşırı ısınma vs. gibi durumlarda kendini otomatik olarak kapatır zaten. Ayrıca şarjda iken adaptörün çok ısınması normal benimki de öyle :D. Bir sıkıntı çıkacağını sanmam.

Adaptörünü cam yakınında tutup camı açık bırak. Bilgisayarın pilini söküp enerjiyi sadece adaptörden almasını sağla. Ekran parlaklığını en kısığa getir veya ekranı kapalı durumda tut.

Laptop kendini çok ısınırsa korumaya alacaktır zaten. Adaptörler biraz daha tehlikeli, Kolay alev almayacak mümkünse ısıyı emecek(mermer) bir yüzeye bırakmak mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı