Laptop 8 GB DDR4 2400 MHz RAM ekleme

Oyunlarda performans artışını hissedersin. 4+4, 8+8, 16+16...vb. Şeklinde olursa DUAL kullanmış olursunuz. Yani 8GB yanına 4GB koyarsaniz, DUAL çalışmayabilir. Genellikle yanına aynı GB RAM koyulur.

Şu ana kadar 8 idi sistemlerim artı 4 yaptım ve gayet güzel çalıştılar. Ama dediğiniz gibi aynısını alması daha mantıklı.

Oyunlarda performans artışını hissedersin. 4+4, 8+8, 16+16..Vb. Şeklinde olursa Dual kullanmış olursunuz. Yani 8 GB yanına 4 GB koyarsaniz, Dual çalışmayabilir. Genellikle yanına aynı GB RAM koyulur.

Anladım hocam çok teşekkürler cevaplar için.

Dual = çift olarak RAM kullanmak.
4 Yetmez. Sistemin güzel, 8 GB alınız.

Çok teşekkürler cevaplar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, öncelikle şunu söyleyeyim sisteminizde bellek miktarı yeterli miktarda sağlandığı zaman üstüne daha fazla ram eklemek performans arttırmaz.
Yeni ram alacaksanız bile eski ram'in tıpa tıp aynısı olmasında büyük yarar var, aksi taktide donma, takılma mavi ekran hataları çeşitli sistem hataları ile karşılaşmanız muhtemeldir.
Ayrıca yeni ram aldığınızda dual channel takarsanız performans, veri yolu 128bit'e çıkacağı için artış olacaktır.
8gb eklemenizi tavsiye ederim çünkü 12gb bellek miktarı birkaç seneye kalmaz yetmemeye başlayacaktır.

Selamlar, öncelikle şunu söyleyeyim sisteminizde bellek miktarı yeterli miktarda sağlandığı zaman üstüne daha fazla RAM eklemek performans arttırmaz.
Yeni RAM alacaksanız bile eski RAM'in tıpa tıp aynısı olmasında büyük yarar var, aksi taktide donma, takılma mavi ekran hataları çeşitli sistem hataları ile karşılaşmanız muhtemeldir.
Ayrıca yeni RAM aldığınızda Dual Channel takarsanız performans, veri yolu 128Bit'e çıkacağı için artış olacaktır.
8 GB eklemenizi tavsiye ederim çünkü 12 GB bellek miktarı birkaç seneye kalmaz yetmemeye başlayacaktır.

Tıpa tıp aynisi sart mı? Cunku bilgisayarfa takili olan marka RAM bulmak zor piyasada.

Tıpa tıp aynisi sart mu? Cunku bilgisayarfa takili olan marka RAM bulmak zor piyasada.

Dediğim gibi uyum sorunu olmaması için aynısı olmalı, ancak aynısıdan alınmazsa da kesin olarak sorun yaşayacaksınız diye bir şey yok.
Ben en garanti ve en güvenilir yolu söylüyorum size.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı