Laptop 8 GB RAM 12 yapsam performans artar mı?

Rovelve

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bugün 2 slottan ikisi de 4 GB RAM, toplam 8 GB ile dolu olan bilgisayarıma (laptop) bir tane 4 GB'lik çıkarıp 8 takıp 12 yapmak için 8 GB 1333 MHz DDR3 RAM aldım fakat bilgisayarcı çalışmayabilir dedi. Ve öyle oldu PC'de sadece siyah ekran geliyor. Ben de geri götürüp başka 8 GB alacağım. Fakat madem RAM işi ertelendi şunu sorayım dedim;
1-Acaba 8'den 12'ye geçmek performans arttırır mı?
2-Oyun performansım artar mı?

Laptop modeli ve özellikleri;
Lenovo G580 20150.
Intel Core i3 3110M 2.40 GHz.
NVIDIA 710M ekran kartı.
8 GB 1333 MHz RAM.
Sonradan takviye yaptığım Western Digital 240 GB Green serisi SSD.
Seagate Samsung 500 GB 5400 RPM HDD.

Biliyorum sistem biraz düşük gibi görünse de SSD takviyesinden sonra PC bayağı hızlandı oyunlarda (GTA 5 project cars 1 Assassin's Creed 3, 4 Black Flag, Oddysey.
CoD 4 Modern Warfare 2 3 ETS 2 GTA 4) gibi günümüzün en yüksek grafikli oyunları yüksek grafiklerde nasıl oluyorsa oynayabiliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kullanımda farkı hissetmezsin. Yüksek ram isteyen oyunlarda fark olur. Bu arada o kartla AC Black Flag, Odysseyi yüksek ayarlarda kasmadan oynaman imkansız.

Merhaba bugün 2 slottan ikisi de 4 GB RAM, toplam 8 GB ile dolu olan bilgisayarıma (laptop) bir tane 4 GB'lik çıkarıp 8 takıp 12 yapmak için 8 GB 1333 MHz DDR3 RAM aldım fakat bilgisayarcı çalışmayabilir dedi. Ve öyle oldu PC'de sadece siyah ekran geliyor. Ben de geri götürüp başka 8 GB alacağım. Fakat madem RAM işi ertelendi şunu sorayım dedim;

Lenovo G580 20150.
NVIDIA 710M ekran kartı.
8 GB 1333 MHz RAM.
Sonradan takviye yaptığım western digital 240 GB Green serisi SSD.

Biliyorum sistem biraz düşük gibi görünse de SSD takviyesinden sonra PC bayağı hızlandı oyunlarda (GTA 5 project cars 1 Assassin's Creed 3, 4 Black Flag, oddysey.
CoD 4 Modern Warfare 2 3 ETS 2 GTA 4) gibi günümüzün en yüksek grafikli oyunları yüksek grafiklerde nasıl oluyorsa oynayabiliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Artar tabii ama çok büyük farkta bekleme.

Lenovo G580 20150.
NVIDIA 710M ekran kartı.
8 GB 1333 MHz RAM.
Sonradan takviye yaptığım Western Digital 240 GB Green serisi SSD.

Biliyorum sistem biraz düşük gibi görünse de SSD takviyesinden sonra PC bayağı hızlandı oyunlarda (GTA 5 project cars 1 Assassin's Creed 3, 4 Black Flag, Oddysey.

Şimdiden teşekkürler.

Artar fakat fazla birşey beklemeyin. Diğer donanimlar da performans için önemli.

Performans hiç artmaz, bazı ekstrem durumlar hariç; fazla bellek miktarı gerektiren durumlar.
Neden artmazı ; Sistemin varsayılan çalışma performansını elde etmek için 8 GB bellek zaten doyum noktasının üstünde.

Normal kullanımda farkı hissetmezsin. Yüksek ram isteyen oyunlarda fark olur. Bu arada o kartla AC Black Flag, Odysseyi yüksek ayarlarda kasmadan oynaman imkansız.
yüksek değil ama orta felan
Şöyleki Windows belleğin %20 gibi civarını alıyor bana kaldı 6 GB yani oyunlar için 6'nın yeteceğin pek sanmıyorum.
Performans hiç artmaz, bazı ekstrem durumlar hariç; fazla bellek miktarı gerektiren durumlar.
Neden artmazı ; Sistemin varsayılan çalışma performansını elde etmek için 8 GB bellek zaten doyum noktasının üstünde.
artık millet 16 dan sıkıldı ben 12 istiyorum😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı