Laptop açıldıktan sonra kapanıyor

HaydarDümen

Centipat
Elektriklerin gidip gelmesi sonucu başlikta belirttiğim sorunu yaşiyorum.
  • RAM'leri kontrol ettim sorun yok
  • Anakart üzerinde bir çok bileşeni söktüm(statik elektriklenmeden dolayi) sorun devam ediyor.
  • Format attim. ( Anakartta sorun olsa format atamazdim diye düşünüyorum)
Laptopu bataryası bitik olduğundan bataryasız kullaniyordum fakat bitik bataryayi takınca PC açiliyor?
Sorun sarj aletinden mi kaynaklaniyordur?

Besleme devresine gelen gerilimi ve şarj aletinin ucuna gelen voltajı kontrol edin. Tam tersi durumu yaşasaydınız chipset arızası diyebilirdim ama değil sanırım.

Voltaji kontrol edeceğim makina elimde yok. Galiba en mantıklısı hemen internetten bir tane sarj aleti sipariş etmek olacak :(
Sorun şarj aletinden mi onu öğrenmen gerek. Multimetre bulsan elektrikçide vs vardır. Şarj aletini götür elektrikçi bakar hemen.

Sorun şarj aletinden mi onu öğrenmen gerek. Multimetre bulsan elektrikçide vs vardır. Şarj aletini götür elektrikçi bakar hemen.
Dostum merhaba bugün tamirciye götürdüm sorunun gpuda olduğunu söylediler. Gpu da sorun olsa pc komple açlmaz diye düşünüyorum ? Acaba paylaşimli ekran karti var ondan dolayi mi açiliyor ?

Dostum merhaba bugün tamirciye götürdüm sorunun gpuda olduğunu söylediler. Gpu da sorun olsa pc komple açlmaz diye düşünüyorum ? Acaba paylaşimli ekran karti var ondan dolayi mi açiliyor ?
GPU'dan dolayı sistem kapanmaz. GPU driverı kaldırıp bilgisayarı açar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı