Çözüldü Laptop açılırken siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Volkan_01

Decapat
Windows 10 işletim sisteminde güç tuşuna bastıktan sonra ASUS logosu geldikten sonra siyah ekran gidip geliyor ve ne kadar beklesem de açılmıyor.
Güç tuşuna basılı tutup kapatıp yeniden açtığımda sorunsuz açılıyor. Bu olay her gün başıma geliyor araştırdım ama bu sorunun benzerini bulamadım.
Bu arada laptop.
Çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir zararı yok tabii ki. Şöyle izah edeyim, mesela varsayalım bir flash bellek takılıysa ve açılışta bilgisayar onu Boot etmeye çalışıyorsa içerisinde bir işletim sistemi bulunmadığı için siyah ekranda kalacaktır. Tekrar kapatıp açtığınızda diğer Boot edeceği seçeneğe yönlenip SSD ile çalışmaya başlıyor olabilir. Bu bir CD-ROM için de geçerli olabilir başıma geldi. SSD ve işletim sisteminin sorunsuz çalıştığından eminsen, BIOS'a girip sıfırlayıp, Boot menüden SSD'yi seçtiğiniz taktirde sorunun büyük ihtimalle çözülecektir. Yine olmazsa bu sefer SSD ya da işletim sisteminden kaynaklı problem olabilir.

Bu arada çok kolay bir işlemdir ama BIOS tipinizi bilmediğim için laptopun özelliklerini SSD marka modeli ile beraber yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.
Boot ederken bir sorun yaşıyor gibi PC anladığım kadarıyla. Peki açarken bir flash bellek vb. bir şey takılı bırakıyor musun PC'ye. Onun haricinde Bios pili sağlam mı ve hiç bios sıfırlamayı denedin mi?

Boot ederken bir sorun yaşıyor gibi PC anladığım kadarıyla. Peki açarken bir flash bellek vb. bir şey takılı bırakıyor musun PC'ye. Onun haricinde BIOS pili sağlam mı ve hiç BIOS sıfırlamayı denedin mi?

Hiçbir aygıt takılı değil. BIOS pili sağlam BIOS'u hiç sıfırlamadım. BIOS sıfırlama kolay mıdır ve zararı var mıdır?

Bir zararı yok tabii ki. Şöyle izah edeyim, mesela varsayalım bir flash bellek takılıysa ve açılışta bilgisayar onu Boot etmeye çalışıyorsa içerisinde bir işletim sistemi bulunmadığı için siyah ekranda kalacaktır. Tekrar kapatıp açtığınızda diğer Boot edeceği seçeneğe yönlenip SSD ile çalışmaya başlıyor olabilir. Bu bir CD-ROM için de geçerli olabilir başıma geldi. SSD ve işletim sisteminin sorunsuz çalıştığından eminsen, BIOS'a girip sıfırlayıp, Boot menüden SSD'yi seçtiğiniz taktirde sorunun büyük ihtimalle çözülecektir. Yine olmazsa bu sefer SSD ya da işletim sisteminden kaynaklı problem olabilir.

Bu arada çok kolay bir işlemdir ama BIOS tipinizi bilmediğim için laptopun özelliklerini SSD marka modeli ile beraber yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Çözüm

BIOS'u sıfırladım sorunsuz açıldı düzeldi galiba. Sorun olursa tekrar iletişime geçerim.
Yardımınız için teşekkür ederim. :)

Rica ederim ne demek tekrar bir sorun yaşamazsan çözüm olarak raporlarsan sevinirim :). Tekrar sorun yaşarsan da bu konuya etiketle beni elimden geldiğince yardım etmeye çalışayım :).

Geri
Yukarı