Laptop Açılışta BIOS Girmiyor

MehmetE.

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin/Deniz Mahallesi
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum fakat hemen Windows'u Boot ediyor ve BIOS'a girilmiyor. Windows üzerinden girebiliyorum ama açılışta girebiliyorum. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu. Ama UEFI Windows kurulduktan sonra oldu. Ne yapmalıyım BIOS'a erişimim var şu an?

Fast BIOS modu açılmış olabilir. Bu ayar BIOS logosu ve ya ilk açılışta ekrana gelen o kısmı atlayıp daha hızlı Windows yüklemeye çalışır. BIOS'a girip kapatmalısınız. Tabii sorununuz bu ise. Şahsen MSI Fast boot ayarını açınca bende giremiyordum.

Bilgisayarı açıyorum fakat hemen Windows'u Boot ediyor ve BIOS'a girilmiyor. Windows üzerinden girebiliyorum ama açılışta girebiliyorum. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu. Ama UEFI Windows kurulduktan sonra oldu. Ne yapmalıyım BIOS'a erişimim var şu an?

Bildiğim kadarıyla UEFI BIOS varsa bilgisayar açılırken BIOS'a istesende giremezsin.

Bu konuda bilgim yok. Anakartın MSI ise ve destekliyorsa MSI Fast Boot programını kullanarak Windows üzerinden kapatıp açabiliyorsun. Desteklemiyorsa veya markası MSI değilse bir şekilde BIOS'a girebilirsen ayarlarda o seçeneği bulup kapatmalısın. Tabii sorunun bundan kaynaklı mı bilmiyorum sadece bir seçenek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı