Laptop açılıyor ancak ekran gelmiyor

AliOzkara42

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5-6200U
Amd Radeon R5 M330
8GB Ram
Merhaba son bir aydır laptopumda bu sorunla karşılaşıyorum. Çok kullanmadığım için üzerine gitmedim ama artık çok can sıkıcı olmaya başladı.
Bilgisayarımda herhangi bir sorun yoktu ancak bir gün bilgisayarımı açmaya çalıştığımda tüm donanımlar çalıştı sesler geliyordu hard disk olsun fan olsun ışıklar bile geldi klavyede ama ekran siyah oldu sonrasında ışık tamamen kesildi. Herhangi bir hareketlilik yoktu bilgisayar çalışıyordu ama görüntüyü bırak ışık dahi yoktu. Önce ekran kartı dedim ama 2 tane ekran kartı olduğu için açılışın ekran kartıyla alakası yoktu ve zaten sonraki denemelerimde görüntü alabilmiştim. Pek çok olasılığı düşündüm ama hiçbiri mantıklı gelmiyordu, BIOS hariç BIOS pilini çıkardım 15-30sn bekledim geri taktım ve görüntü aldım bilgisayar çalışıyordu. O an sorunun BIOS olduğunu düşündüm ama bilgisayarı her açmaya kalktığımda daha da zorlaştı pili çıkartıyorum dakikalarca bekliyorum RAM'leri söküyorum bilgisayarı bu sorun yüzünden tekrardan dizdim ve bu sorun artık beni yormaya başladı. Bunun çözümü nedir? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de bir ara olmuştu bu olay bilgisayarı eski verilere yükledim düzelmişti ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum 2 yıla yakın bir süre oldu.

Tüm sistmini belirtir misiniz? Ayrıca BIOS güncelleiğini kontrol et ve yeni bir pil ile değiştir.
Ayrıca PSU kontrol ettir.
Hocam laptop demişim psu demişsin olmamış bu :)

Sorun çözüldü ekranın üst kısmında olan kameranın yanındaki aç-kapat sensörü dediğimiz sensör arızalanmış yani ekran kapalıymış varsayıp ekrana görüntü gelmiyormuş onun yanında biosda yazdım böylelikle kökünden çözüldü sorun

Geri
Yukarı