Laptop adaptörünü bağlayınca elektrik gelmemesi

SeArsLaN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde eski bir laptop var. Core 2 duo işlemcisi var. Aslında başka laptop var elimde ancak bu PC'ye hayat vermek istiyorum. Harddiski yoktu. Taktım. 2 modül RAM vardı 1 tanesi yanmıştı. 1 tane kalınca 1 tane daha aldım yine 2 tane oldu. Ama şöyle bir sorun var adaptörü takıyorum adaptörü ışığı hemen sönüyor bilgisayar elektrik almıyor haliyle. Ama adaptör bilgisayara takılmadan fişe bağlanınca sıkıntı yok. Bilgisayara taktığım an adaptör ışığı sönüyor ve bilgisayar elektrik almıyor. Batarya 20 dk civarı gidiyor. Bu da yetmiyor. Başka adaptör taktım birkaç gün sıkıntı olmadı sonraki günler o da aynı şeyi yaptı. Anlayacağınız sorun laptopta. Ama nesi var bir türlü anlamadım. Çözüm önerileriniz nedir? Bu bilgisayara yeterince masraf yaptım daha fazla yapmak istemiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı laptop anakartlarında şarj ünitesi ayrı bir parça oluyor, sendekinde de öyle ise ikinciel ya da sıfırı bulabilirsin belki. https://www.amazon.com/PFYC8-Inspiron-N5110-Vostro-Circuit/dp/B00UX2Y574
Sendeki makina bu tip ise ve çok ucuza bulursan al yoksa makinayı parçalayıp sat.

Tamamen gözden çıkarırsan ve şarj yuvasını lehimleyebilirim diyorsan sorun onda mı diye onu değiştirmeyi de deneyebilirsin tabii.

Bazı laptop anakartlarında şarj ünitesi ayrı bir parça oluyor, sendekinde de öyle ise ikinciel ya da sıfırı bulabilirsin belki. https://www.amazon.com/PFYC8-Inspiron-N5110-Vostro-Circuit/dp/B00UX2Y574
Sendeki makina bu tip ise ve çok ucuza bulursan al yoksa makinayı parçalayıp sat.

Tamamen gözden çıkarırsan ve şarj yuvasını lehimleyebilirim diyorsan sorun onda mı diye onu değiştirmeyi de deneyebilirsin tabii.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Markinada şöyle bir soket var; Oda sökülüp takılabilir pinli.
Nasıl desem harddisk sata girişi olur ya onun gibi anakarta takılıp çıkarılabilir bir soket. Lehim ihtiyacı yok...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı