Laptop amdkdap hatası

Yututl

Hectopat
Merhabalar. Uzun zamandır amdkdap sorunu ile boğuşuyordum laptopu çöpe atacaktım ta ki laptopu şarjda oynamaya karar verene kadar. Bu sorun bildiğiniz üzere ekranı 1-2 saniye karartıp geri getiriyor vs. neyse ben bu sorunun sadece laptopun şarj kablosu takılıyken olduğunu anladım. Sarjdayken birkaç kez test ettiğimde asla hata almadigimi gördüm. Sizlere sorum ben bu sorunu şarj adaptöründe mi arayayım yoksa sorun başka yerlerde olabilir mi? Yeni adaptör alayım mı? (Eğer sorunun başka yerde olma ihtimali varsa lütfen geri bildirim yapın yeni adaptör alıp aynı hatayla karşılaşıp paramı çöpe atmak istemem.)

Şarj ile alakalı olmayabilir, şarjda değilken frekansları düşürüp ısınma gibi sorunlardan kurtuluyor olabilir. Oyun içerisinde msi afterburner kurup sıcaklıkları bir takip edin derim. Devreler fazla ısınıp sorun yaratıyor olabilir. Farklı yazılım sürümlerini deneyin, güncel olandan eskiye doğru kurup test edin.

Windows'ta şarj ile ilgili bir ayar vardı onu kapatın, bilgisayarın modeli nedir? Adaptör orijinâl mi? Hasar almış mı, aldığını düşünüyor musun?

1601160724500.png

Şunları belirteyim DDU ile tüm sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri yüklemeyi denedim olmadı. TL/DR çözümünü denedim olmadı. Oyunlarda sıcaklık değerlerine baktığımda 65-70C arası gidip geliyor ki normal olarak değerlendiriyorum. MSI Afterburner kurup tüm değerleri yarıya indirip denedim dediğiniz gibi gene bir çözüm olmadı. Benim açımdan tek çözüm şarj aletini çıkarıp oynamak oldu. Pilde oynarken şarj adaptörünü taktığım anda amdkdap sorunu ile karşılaşıyorum.
Şarj adaptörü orjinal değil. Daha önce değiştirmiştim ama öncekiyle aynı amper ve voltaj değerlerine sahip. Sadece amperi 0.30 daha yüksek. Etkisi olur mu ? bilmiyorum.

Eki Görüntüle 682350
Şunları belirteyim DDU ile tüm sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri yüklemeyi denedim olmadı. TL/DR çözümünü denedim olmadı. Oyunlarda sıcaklık değerlerine baktığımda 65-70C arası gidip geliyor ki normal olarak değerlendiriyorum. MSI Afterburner kurup tüm değerleri yarıya indirip denedim dediğiniz gibi gene bir çözüm olmadı. Benim açımdan tek çözüm şarj aletini çıkarıp oynamak oldu. Pilde oynarken şarj adaptörünü taktığım anda amdkdap sorunu ile karşılaşıyorum.
BIOS, yongaseti, ekstra parçaları güncelledin mi?

Driver Booster ile ne kadar güncel olmayan yazılım varsa güncelledim ama bir çözüm olmadı. Laptop markası Toshiba Satellite L655 en son BIOS güncellemesini indirdim çözüm olmadı.
PCI\VEN_1002&DEV_68E0&SUBSYS_FD121179&REV_00

3. parti yazılım ile sürücü güncellenmez bir sürü kişi o yazılımın mağduru. Donanım kimliğini paylaşın atayım size en güncelini kendi sitesinden ayrıca işletim sisteminizi de söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı