Laptop aniden donuyor

Sorununuz çözüldü mü?

Hocam yarın deneyeceğim HDD'yi değişeceğim sonucu yazacağım foruma :)

Hocam bir yerde denk geldi de laptoplarda 2 tane disk yuvası var sanırım anakartta da varmış ama onunla bir alakam yok değil mi normal yerine HDD değişsem yeterli olacaktır sanırım.

Son düzenleme:
Hocam yarın deneyeceğim HDD'yi değişeceğim sonucu yazacağım foruma :)

Hocam bir yerde denk geldi de laptoplarda 2 tane disk yuvası var sanırım anakartta da varmış ama onunla bir alakam yok değil mi normal yerine HDD değişsem yeterli olacaktır sanırım.

Evet yeterli olacaktır.

Peki hocam o low u denemicem direk HDD değişcem ben hocam laptobun intden baktım altkapağı söküyoz sonra HDD vida çözğyoz sola doğru ittiriyoz çıkıyor basit işlemmiş

Hocam söyle o HDD ye win 10 kurulu ben onu direk benim win 10 bozuk HDD liye takcam format sorun değil taktıktan sonra direk aöayımmı yani kendisi oto format atar sanırım yoksa usbemde formatta var

Onu halletmeye çalışacağım hocam şey soracağım sizlere HDD'yi değiştirdikten sonra direk PC'yi açımmı format USB'sini takmama gerek var mı oto format atarmı
Oto format diye bir durum yok. Siz içeresinde İSO boot imajlı flasdisk ile format atarak kurulum yapacaksınız.

Hocam servis çok uzak garanti süresi dolalı çok uzun süre oluyor uygulama var mıdır tarayabileceğim.

Olur hocam eve geöeyim paylaşayım evet cızz diye ses geliyor ve fan çok hızlanıor.
Hocam onu Lenovo'ya sorun ben bilmiyorum destek hattı vardır diye düşünüyorum. Test edebileceğiniz tabii ki programlar var ama destek alırsanız cidden daha iyi olur. Belki donanımda problem vardır HDD yerinden oynar mı bilmiyorum ama oynamış olabilir tamamen tahmin.

Evet yeterli olacaktır.

Sağ olun hocam.

Oto format diye bir durum yok. Siz içeresinde ISO boot imajlı flasdisk ile format atarak kurulum yapacaksınız.

Hocam bende Windows'dan indirdiğim medya diye yazdırılan flaşa o format var anladım kadarıyla HDD değişeceğim hızlı ca BIOS'a gireceğim ben girmesem bile sistem giriyor sanırsam oradan flaşı ilk sıra alıp BIOS exit yapacağım o sırada da flash takılı olacak zaten gerisi kolay zaten hocam sanırsam.

Hocam onu Lenovo'ya sorun ben bilmiyorum destek hattı vardır diye düşünüyorum. Test edebileceğiniz tabii ki programlar var ama destek alırsanız cidden daha iyi olur. Belki donanımda problem vardır HDD yerinden oynar mı bilmiyorum ama oynamış olabilir tamamen tahmin.

Hocam HDD em vidalı ixanteri hocanın dediği gibi sorun HDD de büyük ihtimal yarın değişeceğim sonucu yazacağım buraya.

Sağ olun hocam.

Hocam bende Windows'dan indirdiğim medya diye yazdırılan flaşa o format var anladım kadarıyla HDD değişeceğim hızlı ca BIOS'a gireceğim ben girmesem bile sistem giriyor sanırsam oradan flaşı ilk sıra alıp BIOS exit yapacağım o sırada da flash takılı olacak zaten gerisi kolay zaten hocam sanırsam.

Hocam HDD em vidalı ixanteri hocanın dediği gibi sorun HDD de büyük ihtimal yarın değişeceğim sonucu yazacağım buraya.

Sistem girmez giremezseniz kapatma tuşuna basılı tutun PC kapanır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı