Laptop Aniden Kapandı ve Açılmıyor

SametCosgun50

Hectopat
Ben CS:GO oynarken laptop aniden kapandı ve bir daha açılmadı. Yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
6. nesil i5.
6 GB RAM.
GT940M 2 GB ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook'larda genelde belli bir ısıya ulaştıktan sonra donanıma zarar vermemesi açısından kapanma konusu var, bununla ilgili de olabilir. Bir müddet bekleyip tekrar açtıktan sonra tekrar gözlemleyebilirsiniz, kullanım süresi ve sıcaklık değerleriyle birlikte.

Bunun bir çok sebebi olabilir. Tabii bir çok şekli de. Aşırı ısınmadan kaynaklı güvenlik için kendini kapatabilir ve belli bir süre açılmayabilir. Benim başıma LOL oynarken gelmişti ve bilgisayar elektrik alıyor ama ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyordu, sonra farkettim ki anakartım yanmış. Daha detaylı bilgi verirsen daha kolay yardımcı olabiliriz.

Eğer yetkinliğiniz yoksa kendiniz açmaya çalışmayın daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir, en yakın yetkili servise ya da garantisi mevcutsa kendi servisine götürmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bilgisayar açılıp görüntü gelmeme durumu olsaydı ekran kartından şüphe edilebilirdi ancak daha detaylı bir teknik inceleme gerektiriyor gibi, geçmiş olsun umarız çok masraf çıkartmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı