Laptop aniden kapanıp Otomatik Onarımı açıyor

Quarteks

Hectopat
Birkaç gündür laptop normal kullanımdayken bir anda ekran tamamen gidiyor ve bir süre sonra kendini yeniden başlatıyor. Daha sonra Otomatik Onarım sayfasına geçiyor ve denenebilecek tüm yöntemleri denememe rağmen düzelmedi, format da dahil.

Sadece şöyle bir çözümle Windows'u açabiliyorum, BIOS'a girip UEFI moduna alıp geri tekrar Windows Boot'a aldığımda yeniden başlatınca Windows açılıyor. Fakat belli bir süre kullanınca yine aynı şekilde hata almaya devam ediyorum. Sorun ne olabilir? Laptopta HDD yok, sadece SSD var.

Dosya Ekleri

• otomatik-onarima-hazirlaniyor-hatasi-cozumu.jpg
    otomatik-onarima-hazirlaniyor-hatasi-cozumu.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gündür laptop normal kullanımdayken bir anda ekran tamamen gidiyor ve bir süre sonra kendini yeniden başlatıyor. Daha sonra otomatik onarım sayfasına geçiyor ve denenebilecek tüm yöntemleri denememe rağmen düzelmedi, format da dahil.

Sadece şöyle bir çözümle Windows'u açabiliyorum, BIOS'a girip UEFI moduna alıp geri tekrar Windows Boot'a aldığımda yeniden başlatınca Windows açılıyor. Fakat belli bir süre kullanınca yine aynı şekilde hata almaya devam ediyorum. Sorun ne olabilir? Laptopta HDD yok, sadece SSD var.

Windows 10 yazılmış bir flash ile başlangıç onarma yapın.

Hocam BIOS'tan başlangıç diskini Windows'un olduğu HDD'yi seçin olmazsa Windows boot Manager yazani seçin.
Bu şekilde geçici olarak düzeliyor Windows'a giriyor fakat bilgisayarı bir süre kullandıktan sonra kendi kendini kapatıp aynı hatayı veriyor.

Güncelleme: sadece BIOS'a girip çıkmak bile Windows'un açılmasını sağlıyor ama 1-2 saat kullanımdan sonra tekrar bilgisayar kapanıyor aynı hatayı veriyor.

Son düzenleme:
Bu şekilde geçici olarak düzeliyor Windows'a giriyor fakat bilgisayarı bir süre kullandıktan sonra kendi kendini kapatıp aynı hatayı veriyor.

Güncelleme: Sadece BIOS'a girip çıkmak bile Windows'un açılmasını sağlıyor ama 1-2 saat kullanımdan sonra tekrar bilgisayar kapanıyor aynı hatayı veriyor.

BIOS ayarlarını sıfırlayabilirsin. Diskte başka efi bölümü var ise silebilirsin.

Geri
Yukarı