Laptop Bakımı Ne Kadara Mal Olur?

Yer
Gotham
Arkadaşlar laptopumu alalı 2 yıl civarı oldu. İçini temizletmek istiyorum. Ayrıca klavyede üç tuş yok. Ama çalışıyorlar. Sadece düğme olarak yok. Onları yaptırmak istiyorum. Termal macun yenilemesi de istiyorum. Normalde ne kadara mal olur. Asıl uygun fiyat nedir?

Eğer klavye tuşları elinizde ve çentikleri de kırılmadıysa çok pahalı olmaz. Belki ücret bile almazlar.

Benimkisinde sadece bakım ve termal macunu değişimi 40-45 ₺ tutmuştu. Ama klavyenizin çentiği kırıldıysa ya yama gibi bir şey yapılır ya da yeni klavye takılır. Klavyenin maliyeti sisteminizin modeline göre değişir.

Eğer laptop markası Monster ise ücretsiz, değilse servis ücreti ne kadar derse o kadar yani servisle görüşmelisiniz, ve bir de mahalledeki tamirci ağabeyler var onlarda da en son sorduğumda 50-100 arasında bir fiyat skalası ortaya çıktı. 😀 Tanıdığın ya da güvendiğin bu işlerden anlayan birisi varsa çağır veya sen yanına git bi' çay ısmarla tamamdır. Kendin bile yapabilirsin ama başına bir iş gelirse bilmeden yaparsan sorun olabilir.

Eğer klavye tuşları elinizde ve çentikleri den kırılmadıysa çok pahalı olmaz. Benimkisinde sadece bakım ve termal macunu değişimi 40-45 ₺ tutmuştu. Ama klavyenizin çentiği kırıldıysa ya yama gibi bir şey yapılır ya da yeni klavye takılır. Klavyenin maliyeti sisteminizin modeline göre değişir.

Vallahi bilmiyorum sanırım çentikler de kırıldı. Tuşlar elimde duruyor bir kenarda ama birisi kayıp sadece. Birde HP yetkili servis yazıyorum bir dükkan çıkıyor. Tam bilmiyorum böyle konuları. Bir dükkan gibi bir şey çıkıyor. Sitesine giriyorum çalıştığımız firmalar yazıyor. HP, Dell, Samsung gibi markalar var.
Eğer laptop markası Monster ise ücretsiz, değilse servis ücreti ne kadar derse o kadar yani servisle görüşmelisiniz, ve bir de mahalledeki tamirci ağabeyler var onlarda da en son sorduğumda 50-100 arasında bir fiyat skalası ortaya çıktı. 😀 Tanıdığın ya da güvendiğin bu işlerden anlayan birisi varsa çağır veya sen yanına git bi' çay ısmarla tamamdır. Kendin bile yapabilirsin ama başına bir iş gelirse bilmeden yaparsan sorun olabilir.

İşte Hatay HP Yetkili Servis yazıyorum. Dinamik Eksen Bilgisayar adında bir dükkan çıkıyor. Daha sonra orada beraber çalıştığımız firmalar yazıyor. Dell, HP, Samsung gibi markalar çıkıyor karşıma. Ayrıca laptopum HP 250 G5 i3 5005-U, Radeon R5 M430 2GB+Intel HD 5500, 4GB RAM

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı