Laptop bakır soğutma bloğunun ayakları kopması

serhat67

Hectopat
Yer
Zonguldak, Kıbrıs
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Casper marka laptopumu teknik servise gönderdim. Geri geldiğinden birkaç ay sonra (garantisi bittikten sonra) aşırı ısınmasından dolayı termal macununu değiştirmek istediğimde böyle bi manzarayla karşılarştım. Manzara ise 4 vida anakarttaki perçinlenmiş yerinden kopmuş ama bilgisayar çalışıyor ve aşırı ısınıyor. Ben bu vidaları silikon ile yapıştırsam şimdikinden daha iyi bir performans alabilir miyim? Evet ise ne marka ve nasıl silikon kullanmalıyım? (Sıcak, soğuk.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şey var. Laptop zaten Casper, muhtemelen çok ısınacaktır. Slikonunda bir dayanma ısısı var. 90-95 derecelerde muhtemelen slikon eriyecektir. Çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Mümkünse fotoğraf atarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.
foto yok malesef hocam işlemcinin çvresindeki 4 tane vida anakarta bağlı olduğu yerden kopmuş pc çalışıyor ama aşırı ısınıyor.

Yeni bakır soğutucu al. Benimde eskimişti yeniledim eskisinden daha az ısınma var.
hocam problem soğutucuda değil soğutucuyu sabitlediğimiz vidalar anakarttan koptu maddi imkansızlıklar nedeniylede sadece yapıştırabilirim şu anda.

arkadaşlar bu yapıştırıcı işimi görür mü? ne dersiniz?
BEST SIVI Conta Siyah 300 Derece 45 Gram 99g02009104 Fiyatı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı