Laptop batarya kapasitesinin bu kadar hızlı azalması normal mi?

Shinya150

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-1135G7 Iris Xe
Meslek
Tıp Öğrencisi
Cihazı geçen sene Kasım ayında aldım. Aldığımda pil kapasitesi 37.523 mWh. Şimdi ise 36.698 mWh'a düşmüş. Bu kadar hızlı azalması normal mi? Genelde prize takılı kullanıyorum. İlk zamanlar %60'a sabitleyip haftada bir tamamen şarj edip %20'ye kadar kullanıyordum. Ama son 1 ayda çok önem göstermeyip %100'de tuttum hep. Sadece 2-3 kere şarj döngüsüne soktum. Eskisi gibi kullanırsam kaybolan kapasite geri gelir mi? Yapılabilecek başka bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_29.png
    Screenshot_29.png
    79 KB · Görüntüleme: 34
Hızlı denemez bence, döngüyü tamamlatma, her döngüde batarya daha hızlı ölür. Bir yere sabitleyip kullan.
3 ayda 800 azalmış. Çok bilgim olmadığı için fazla geldi bana. Genelde evde masa başında kullandığım için hep prize takılı kullanıyorum. %60'a sabitleyip devam ederim. Microsoft'un sitesinde arada bir döngüye sokun diyor. Ne sıklıkla yapmalıyım ya da yapmalı mıyım? Hücreler hep şarj tutacağı için deforme olmazlar mı?

3 ayda 800 azalmış. Çok bilgim olmadığı için fazla geldi bana. Genelde evde masa başında kullandığım için hep prize takılı kullanıyorum. %60'a sabitleyip devam ederim. Microsoft'un sitesinde arada bir döngüye sokun diyor. Ne sıklıkla yapmalıyım ya da yapmalı mıyım? Hücreler hep şarj tutacağı için deforme olmazlar mı?

Ayda bir yapman yeterli, o da bazen batarya durumunu yanlış raporlayabiliyor o tip durumlara maruz kalmamak için.

Geri
Yukarı