Laptop batarya ömrü nasıl hızlıca bitirilir?

Pilde yüksek performans modunda oyun, stres testi falan açın. En kolayı bu. Zaten hop diye bitmez muhtemelen, bittikçe 1-2 saatte bir doldurup aynı döngüyü tekrarlayın. Program da farklı bir şey yapmayacak ve bu tür uygulama hiç duymadım.

Zaten oyun vs oynuyorum yüksek performansta hep ama pil ömrü öyle bitmez ki 500 kez doldur boşalt ömürleri var lityum polimer pillerin. Otomatik yapacak program lazım.
Eğer marka sana "Gönder kardeşim ücretsiz değiştiririz." diyorsa şimdi gönder, pil değişimi istiyorum de bence. Eğer sana doğrudan ücretsiz değişim garantisi verilmediyse pili bozsan bile ücreti saplarlar.
İçindeki tüm bileşenleri ile 2 yıl garantili ?

Bataryanın şarj döngüsünü firma görebilir. Piller döngü sayısına göre ömür biçilen sarf malzemeleridir. Fabrikasyon bir hata yoksa, pilin garantiye girmesi normal şartlarda imkansız. Garantinin amacı zamanla yıpranan şeyleri yenilemek değil, fabrikasyon hata ihtimaline karşı getirilmiş bir uygulamadır.

Zaten oyun vs oynuyorum yüksek performansta hep ama pil ömrü öyle bitmez ki 500 kez doldur boşalt ömürleri var lityum polimer pillerin. Otomatik yapacak program lazım.

İçindeki tüm bileşenleri ile 2 yıl garantili?

Garanti firmasıyla konuş ve garanti bitmeden batarya değişimi iste eğer para ile değiştiriliyorsa emeğine yazık ver parasını değiştirt.

Bataryanın şarj döngüsünü firma görebilir. Piller döngü sayısına göre ömür biçilen sarf malzemeleridir. Fabrikasyon bir hata yoksa, pilin garantiye girmesi normal şartlarda imkansız. Garantinin amacı zamanla yıpranan şeyleri yenilemek değil, fabrikasyon hata ihtimaline karşı getirilmiş bir uygulamadır.
Tamam da ben ürünün garanti belgesinde 2 yıl yazıyor 500 şarj döngüsü yazmıyor ki.
Garanti firmasıyla konuş ve garanti bitmeden batarya değişimi iste eğer para ile değiştiriliyorsa emeğine yazık ver parasını değiştirt.
Az para değil ki 500 liradan pahalı. Hem ürünü satın alırken garanti için de ücret ödüyorum.

Tamam da ben ürünün garanti belgesinde 2 yıl yazıyor 500 şarj döngüsü yazmıyor ki.

Az para değil ki 500 liradan pahalı. Hem ürünü satın alırken garanti için de ücret ödüyorum.
2 yıl üretici kaynaklı sorun oluşursa :)
Bedava laptop pili değiştiren bir firma duymadım daha.

Hepsi döngü sayısına bakar. 300-500 döngü arasında ömür biçerler. Örnek olarak Asus markasının pil şartlarının bir kısmını bırakıyorum buraya.
36AF7F9F-5200-4C6E-B1C8-AD9CACFF7A39.jpeg

Garantinin ne olduğuna hakim olmalısınız. Garanti sizin zamanla aşınan donanımlarınızı kapsamaz. Fabrikada hatalı bir parça takılmış olur mesela, onun sorumluluğunu garanti sağlayarak üstüne alır. Ama firma size 300 döngü sonra bataryadan bir şey bekleme diyorsa, siz de o 300 döngüyü geçtiyseniz ben karışmam der. Çünkü o bataryanın tasarımı ve malzemesi 300 döngü yapmak için tasarlanmıştır. 301 bile olsa teknik olarak sorumluluğu yoktur firmanın.

Geri
Yukarı