Laptop batarya soketi koptu

Arkadaşlar bir hata sonucu, hiç güç bile kullanmadan anakarta lehimli olan batarya soketi koptu, e haliyle batarya çalışmıyor, prizlede olmuyor, bir bilgisayarcıya götürdüm denerim ama olmayabilir dedi olursa da 250 TL masrafı olur dedi, sizce iyi mi kötü mü? Bir de bilgisayara bir zararı olur mu işlemden sonra? Ya da kargoyla servisine göndermem daha mı mantıklı? Bir de fazla da çıkartabilir onlar.

WhatsApp Image 2023-11-15 at 18.54.44.jpeg

Geçmiş olsun, soketin bağlı olduğu 4 hatta kopmuş.İşini iyi bilen bir elektrikçi telle oraya hat çekicek, soketi sıcak hava tabancasıyla tekrar lehimleyecek.5dk lık isi var.İstersen bilgisayarcı değilde iyi bir telefoncuya git, o daha iyi yapar

Geçmiş olsun, soketin bağlı olduğu 4 hatta kopmuş. İşini iyi bilen bir elektrikçi telle oraya hat çekecek, soketi sıcak hava tabancasıyla tekrar lehimleyecek. 5dakikalık isi var. İstersen bilgisayarcı değil de iyi bir telefoncuya git, o daha iyi yapar.

Hocam telefoncuda aklıma geldi aslında yarın sorarım. Yeter ki anakarta zarar vermeden yapsınlar.

Tırnakla çektim koptu bataryayı çıkartacaktım komple kalktı kalitesiz laptop zaten.

Hocam telefoncular riske giremem diyor kime yaptırabilirim ya ucuz yollu bilgisayarcılarda 250 300.
Hocam konuyu açan siz değilsiniz ki.

Kendiniz de yapabilirsiniz ama ince işçilik ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı