Laptop Bataryası Oyunda ne yapılmalı ?

UPS'lerin aküsü keşke 3 sene dayansa. :) Ucuz modeller de almıyoruz gidip kalitelisini alıyoruz ancak 1 yıl anca dayanıyor.

Tam tersi bataryanın ömrünü uzatırsın. Laptop bataryasının sürekli elektrikle beslenmesi gerekir aksi taktirde bataryanın kapasitesi gittikçe düşer ve ömrü biter.
Kesinlikle yanlış. Batarya sürekli olarak elektriğe bağlı kullanılırsa ömrü düşer. Laptop bataryasının ömrünü en iyi kullanmak istiyorsanız şu şekilde kullanmanız gerekir ;
Kapalıyken pili %100 şarj edip hemen çıkartmanız, bu şekilde %0'a kadar kullanıp tekrar şarj edip kullanmanız olacaktır. Ancak sürekli elektriğe bağlı şekilde kullanmak kesinlikle azaltmaktadır.

O eski bataryalar içindi. Yeni bataryalarda zaten baktığında göreceğin gibi "%95, Dolmuyor" şeklinde bir ifade göreceksin.

Ayrıca bataryasız performansın arttığı kanısındayım, bir kaç kere çıkartıp denemiştim sanki sistem rahatlar gibi tepki veriyor.

O eski bataryalar içindi. Yeni bataryalarda zaten baktığında göreceğin gibi "%95, Dolmuyor" şeklinde bir ifade göreceksin.
Haklıymışsınız. O zaman şöyle değiştirelim. Eski tip bataryalarda dediğim gibi ancak yeni tip bataryalarda zaten batarya sürekli şarj olmayacağı için bir problem teşkil etmiyor. Bu arada kendi bataryam da yeni tipmiş, ben de yeni öğrendim. :) Bilgi için teşekkürler.

Kullandığın ürün ile kullanmadığın ürün bir olur mu ? Tavsiyem çıkar bataryayı bir köşeye koy, dizüstünü taşıyacağın zaman al onun dışında prizden kullan. Batarya konusunda hala teknoloji biraz geride maalesef.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı