Laptop Bataryası Performansı Kaybı

DorkFork

Decapat
Herkese iyi akşamlar.Yaklaşık 4 aydır laptopumda özellikle de oyunlarda ciddi performans kayıpları yaşamaktayım ve format, driver güncellemeleri gibi pek çok şeyi denedim. En son teknik servise götürdüğümde laptop bataryamın kendisini korumaya aldığını söyleyip(Bildiğiniz üzere normalde şarjda iken daha yüksek performans alınıyor ancak bende tam tersi) bir kaç işlem yaptılar ancak sorun ne yazık ki düzelmedi(Laptop 5 yıllık). Sorun hakkında biraz daha bilgi vermem gerekirse oyunlarda 80-90 FPS almama rağmen oyunun zerre kadar akıcı olmaması ve bu sorunu yaşamadan önce rahatça oynadığım oyunları oynayamamam gibi sorunlar yaşamaktayım. Laptopu fişten çektiğim zaman kendine geliyor ancak bataryam şarj olmadığı için bir süre sonra bilgisayarım kapanıyor. Konuyu uzun tutmamak için özet geçmek durumunda kaldım ancak bu durumu yaşamış ve çözmüş veya önerisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil değişecek. Bir Li-İon pilin verimli çalışma ömrü 3-4 senedir. Bundan sonra güç verebilme kapasitesi ve doldurabilme oranı azalır.
Cevabınız için teşekkür ederim.Teknik serviste pilin ömrünü doldurduğunu,1 ay sonra tekrar getirip pili değiştirebileceğimi veya komple söküp prizden kullanabileceğimi söylediler.Ek olarakta yaşadığım sorunun buna bağlı olmadığını söylediler.
Teknik servis regeditten gördüğünüz alana girip birkaç düzenleme yapmıştı.Burayı biraz kurcalarsam belki sorunu çözebilirim gibime geliyor.Burdaki değerleri sorunsuz çalışan bir laptopla karşılaştıracağım.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı